משרד התחבורה מוביל לביטול קווים המופעלים לפני שבת. יו"ר כחול לבן: "מדינת ישראל לא מדינת הלכה".

היום, חמישי 16.1.2020 נחשף כי במשך שנים נהג משרד התחבורה במדיניות של "העלמת עין" מכך שכמה מאות קווי אוטובוס היו מתחילים את נסיעתם לפני צאת השבת. לאתר ynet נודע כי במשרד התחבורה קיימת לאחרונה מגמה שמובילה לביטול עשרות נסיעות בקווים שפעלו במתכונת הזו ברחבי הארץ.

יו"ר ישראל ביתנו, ח״כ אביגדור ליברמן, תקף את שר התחבורה בצלאל סמוטריץ', ואמר:

״מדובר בכוחנות, בבריונות ובכפייה דתית.  האיש שרוצה להחזיר אותנו לתקופת דוד המלך, שאול המלך ומשפט התורה, מוכיח שוב שלא מדובר בהצרות ריקות מתוכן, אלא, לצערינו, גם מעשים. סמוטריץ' חבר ברשימה שמתיימרת לייצג את הימין הליברלי הנאור, חושף את פרצופה האמיתי. 'ישראל ביתנו' כתנאי לכניסה לקואליציה הבאה תדרוש להעביר את סוגית התחבורה הציבורית בשבת ופתיחת עסקים בשבת לאחריות הבלעדית של השלטון המקומי״.

גם יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ הגיב לביטול הנסיעות בשבת ואמר:

"ננצח ונתקן. מדינת ישראל היא מדינה יהודית ולא מדינת הלכה. כל אחד יוכל לחיות על פי דרכו".

ח"כ ניצן הורוביץ (העבודה-מרצ-גשר) פרסם סרטון בדף הפייסבוק שלו בו הוא אומר:

"שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' עושה שריר לפני הבחירות. הוא ביטל בהחלטה שלו כשר את כל הקווים שמגיעים אחרי כניסת השבת או שיוצאים לפני כניסת השבת. למשל, קווים לבתי חולים שמתחילים במוצאי שבת לפנות ערב. למה? כי ככה הוא מתעלל באזרחי ישראל. אנחנו לא ניתן לשר הפאנט הזה לשבש לנו את החיים ולעשות לנו סגר כל סוף שבוע. אנחנו את קווי השבת למשל שיזמנו בתל אביב נביא לכל הארץ וככה נעשה מהפכה על אפו וחמתו של סמוטריץ וכל הקיצונים שאותם נשלח עוד חודש הביתה".

שר התחבורה ח"כ בצלאל סמוטריץ הגיב לביקורת וכתב:

"‏חברים, הרשות הלאומית לתחבורה ציבורית, פועלת במקצועיות ועם יד על הדופק למען אזרחי ישראל. יש סטטוס קוו בנושא השבת והוא לא משתנה. הרשות לתחב"צ פועלת יום יום שעה שעה כדי למקסם את יעילות התחבורה הציבורית. לכל שונאי הדת שמחפשים לייצר ספינים וסערות, תנשמו. יש מי שדואג לתחבורה הציבורית באמת, ויש דתופובים שעושים עליה סיבוב".