משרד התחבורה הודיע כי העבודות בגשר יהודית בתל אביב יתחדשו. ח"כ משה גפני: "בממשלה הבאה נבחן חוק שיאסור עבודות תשתית בשבתות ומועדי ישראל".

שלשום, שלישי 22.1.2019 הודיע משרד התחבורה  כי העבודות בגשר יהודית בתל אביב יחלו ב-25 בינואר ויימשכו שישה שבועות רצופים

כזכור, העבודות על גשר יהודית תוכננו לסוף אוגוסט האחרון אולם שר התחבורה ח"כ ישראל כץ (הליכוד) הקפיא אותן בטענה שהן יפריעו לעבודות החישמול של מסילת הרכבת. בתגובה, עיריית תל אביב עתרה לבג"ץ.

ח"כ משה גפני: (יהדות התורה): "השבת תובעת את עלבונה, התקלות המשונות שעוצרות את עבודות הרכבת ומשבשות את לוח הזמנים באופן לא טבעי הם הראיה הטובה ביותר כי לא תרוויחו כלום מהעבודות בשבת. בממשלה הבאה נבחן חוק שיאסור עבודות תשתית בשבתות ומועדי ישראל".

ח"כ יואב בן צור (ש"ס): "אני מגנה בכל תוקף את הבחירה לבצע את עבודות בניית גשר יהודית בשבת קודש, ראש העיר תל אביב, רון חולדאי מוביל מהלכי כפייה אנטי דתית והפך את הפגיעה ברגשות הציבור החרדי, הדתי, והמאמין לגימיק פוליטי".

ח"כ אורי מקלב ( יהדות התורה): "במקרה של גשר יהודית והעבודות בשבת כולם הסכימו שבתכנון נכון אפשר למנוע עבודות בשבת, הפעם לא נתנו צ'אנס להתחשב במסורת ישראל, שר התחבורה מנצל את ההזדמנות שא"א להפיל ממשלה על חילול שבת כי יש בחירות ברקע".

יו"ר יש עתיד ח"כ יאיר לפיד: "מברך את רון חולדאי על ההחלטה לקיים את העבודות בגשר יהודית. שגפני לא יגיד לנו מה לעשות אצלנו בבית, ואנחנו לא נגיד לו מה לעשות אצלו בבית".

יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן: "ישראל ביתנו תתנגד לכל שינוי חוקתי שלא יאפשר עבודות חיוניות בשבת. כולנו אוהבים את השבת, אבל קדושת החיים היא מעל הכל. רק נוכחות שלנו בממשלת הימין הבאה תוכל לעצור את יוזמות החקיקה המסוכנות של המפלגות החרדיות".

סגן שר הבריאות ח”כ יעקב ליצמן (יהדות התורה): "ביצוע עבודות בגשר יהודית בעיצומו של שבת קודש מהווה פגיעה קשה במסורת ישראל, תוך זלזול ברגשות מאות אלפי שומרי מצוות, ומנוגד לסטטוס קוו בישראל. אני מוחה על כך בתוקף בשם רוב מוחלט של אזרחי ישראל הרואים בשמירת השבת ערך עליון לאורך הדורות".

 

ח"כ עליזה לביא (יש עתיד): "מליצמן כבר אין ציפייה שיהיה ממלכתי, וככה זה כשהתרגלת שבממשלת נתניהו כל גחמה נענית בכניעה מוחלטת, ובביטול הצורך הציבורי הרחב למען אינטרס פוליטי צר. השבת יקרה לי מאוד, אך החרדים הם הראשונים שהפכו אותה לכלי במשחק הפוליטי, והביאו ליותר שנאה וליותר אנטיגוניזם".

 

ח"כ יעל גרמן (יש עתיד): "במקום שהעבודות על גשר יהודית יהיו מובן מאליו, והחרדים ישתקו בתבונה, הם מאיימים ללא בושה , שבכנסת הבאה  ידאגו  לשבש לנו את החיים  ולמנוע כל עבודות בשבת. איך?  בעזרת נתניהו".

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי): "‏אני בעד דמוקרטיה וזכות המחאה, אבל יש מידה רבה של צביעות בטענה שאי אפשר לסגור את איילון כדי לבנות את גשר יהודית בלי לחלל שבת אפשר לסגור אותו כל שני וחמישי לכמה שעות ולפקוק את כל תל אביב כשאיזו קבוצה רוצה להפגין. אבל דמוקרטיה זה חשוב. שבת לא פחות. הכל עניין של סדרי עדיפויות.