משרד החוץ פרסם סרטון ברשתות החברתיות המעודד נישואין אזרחיים. ח"כ ינון אזולאי: "די להכיר בזרמים שיש בהם ספק יהודים וכל מטרתם לקעקע את חומות היהדות".

במהלך שבוע שעבר, פרסם משרד החוץ ברשתות החברתיות, סרטון המעודד עלייה לארץ הקודש אשר כלל בתוכו מסרים, לפיהם ניתן להינשא בין היתר שלא על פי ההלכה.

בכותרת הסרטון נכתב: "יום הנישואין הוא יום בלתי נשכח בכל החיים, אז מה הדרך הטובה ביותר עבורכם להינשא?", ובעמוד הראשי של משרד החוץ נכתב: "בישראל יש מכלול אפשרויות להינשא". בסרטון, נראים זוגות שנישאו לאחרונה בישראל, במגוון דרכים. במהלך הסרטוון  מופיע זוג אשר מספר על חתונה אזרחית שקיים בישראל.

 

ח"כ ינון אזולאי (ש"ס): "ראש הממשלה מרבה לדבר על הצביעות של השמאל. מתברר שהיכן שיש חנופה לזרמים שמנסים לקעקע את היהדות – ביבי שוכח שהוא ראש הממשלה של העם היהודי. די לצביעות ולחנופה, די להכיר בזרמים שיש בהם ספק יהודים וכל מטרתם לקעקע את חומות היהדות".

 

ח"כ מיכאל מלכיאלי (ש"ס) : "משרד החוץ אמור להיות סמל ודוגמא של המדינה היהודית כלפי העולם. סרטון שכזה מהווה פגיעה חמורה וקשה בתדמית המדינה היהודית. יש לתפוס שליטה על עניין הסברה שאמורה להיות על פי הלכה ולהימנע מהצגת סרטון שכזה".

 

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי): "משרד החוץ הפיץ סרטון הסברה יפה, שמציג את פניה היפות של מדינת ישראל ומאיר רחמנא לצלן את היהדות באור חיובי, והשמאל האנטי דתי כאן בפיד באטרף. אנשים שפשוט לא מסוגלים לראות יהדות חיובית שמאפשרת מרחב גדול מאוד גם בתוך גבולות ההלכה. הסרטון הזה הוא אמת לאמיתה. נכון שביהדות לא הכל מותר ולא הכל אפשר. אבל גם בתוך גבולות ההלכה יש מרחבי חופש אדירים שבהם כל אחד יכול למצוא ולבטא את עצמו. הניסיון להציג את היהדות כמשהו חשוך ומדכא הוא שקר פטאתי שנובע או מבורות או מרשעות. העובדה שהצגת פניה היפות של היהדות כ"כ מקפיצה אותם מלמדת שמדובר כנראה ברשעות".

 

ח"כ מרב מיכאלי (המחנה הציוני) : "אף אחד ואחת מצופות הסרטון החצוף הזה בחו"ל לא תעלה על דעתה את העובדה המדהימה שישראל היא הדמוקרטיה היחידה בעולם שאין בה נישואין אזרחיים. דמוקרטיה פגומה. שכחו לציין בסרטון את הדבר הכי חשוב: בישראל של נתניהו, שקד וסמוטריץ', מי שבאמת מתחתנת בחתונה אלטרנטיבית צפויה לשנתיים מאסר. זה מה שנקרא להסביר ככה שיבינו".

 

דובר משרד החוץ עמנואל נחשון: "בדומה לסרטונים אחרים של משרד החוץ, הסרט נועד להפצה ברחבי העולם ומציג , באמצעות אופנים שונים לחגוג נישואין, היבט נוסף של החברה הישראלית על כל גווניה ואין בו כל אמירה בעלת אופי פוליטי או דתי".

לצפייה בסרטון שפרסם משרד החוץ: