משה כחלון: "תחבורה ציבורית בשבת זה נושא חברתי ממדרגה ראשונה"

את הדברים אמר, ראש מפלגת "כולנו", השר לשעבר משה כחלון בראיון שנתן לעיתון "הארץ" אמש (14.1.15). עוד הוסיף כחלון כי "אני אומר כן להתחבורה ציבורית בשבת, אני רוצה להוסיף שאלה צריכות להיות החלטות מוניציפאליות ולא החלטות של השלטון המרכזי". כחלון התבטא גם בנושא נישואין חד מיניים, לדבריו "אני תומך שכל זוג יחליט על צורת החיים שלו".
כחלון אשר עד כה התבטא בעיקר בנושא החברתי- כלכלי, מציג לראשונה עמדות בנושאי דת- ומדינה, בנוסף נזכיר כי כחלון שיבץ במקום ה-5 במפלגת "כולנו" את סגנית ראש עיריית ירושלים, רחל עזריה. עזריה ידועה בפעילות בתחום הדת והמדינה, כשרות אלטרנטיבית, מאבק בהדרת נשים ועוד. 

להלן מעיקרי דבריו של יו"ר מפלגת "כולנו", משה כחלון בסוגיית דת ומדינה:


על הסדר לנישואים חד מיניים:

"אני תומך בזה שכל זוג יחליט על צורת החיים שלו,

אני חושב שצריכים לתת לאנשים לחיות את חייהם כפי שהם מחליטים. אני אישית אדם מסורתי, אבל אני חושב שצריכים לתת לאנשים לחיות לפי אמונתם ולתת להם ליהנות מזכויות הפרט"


תחבורה ציבורית בשבת:

"תחבורה ציבורית בשבת, גם כאדם מסורתי אני אומר לך, זה נושא חברתי ממדרגה ראשונה. כמובן עם סייגים של שמירה על המרקם ולא לפגוע. אבל צריך לאפשר לאנשים שאין להם רכב ורוצים לבקר את הבן החייל או את הנכד כן לנוע, כמובן עם התחשבות במרקם החיים. אני אומר כן לתחבורה ציבורית. אני רוצה להוסיף שאלה צריכות להיות החלטות מוניציפאליות ולא החלטות של השלטון המרכזי"

שוויון בנטל:

"אני חושב שצריך בכל דבר לדון לגופו, באופן עקרוני אני בעד שוויון בנטל ואני חושב שזה טוב לכולם".

לצפייה בידיעה המלאה מאתר "הארץ", לחצ/י כאן