מפלגת ש"ס עתרה לוועדת הבחירות המרכזית נגד אוטובוס השבת של מפלגת העבודה. יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי: "אנחנו לא ניתן לש"ס לקבוע שאין תחבורה ציבורית בשבת".

במהלך סוף השבוע האחרון, פנתה מפלגת ש"ס ביום שישי 15.2.2019  ליו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט חנן מלצר, בתלונה נגד מפלגת העבודה בראשות  אבי גבאי, אשר יצאה בפרסומים רשמיים להפעלת אוטובוס מיוחד שיפעל ב'קו שבת' ללא עלות, ברחבי הארץ.

כזכור, מפלגת העבודה הודיעה כי תפעיל החל מערב שבת האחרון, אוטובוס שבת שיפעל מדי סוף שבוע, בכל פעם במקום אחר בארץ, ללא עלות. האוטובוס הראשון היה אמור להתחיל לפעול בעיר ראשון לציון.

בעתירה שהגישה מפלגת ש"ס ע"י עו"ד שמעון גיגי, נאמר כי בהיבט החוקי, יש במהלך זה משום מתנה אסורה הנוגדת את חוקי הבחירות. בעתירה נכתב: "ברי כי העמדת אוטובוס ומתן נסיעות שלא לקלפי וחזרה ממנה היא מתנה אסורה הן על פי מבחן התכלית הדומיננטית והן במבחן אובייקטיבי, נכתב בעתירה. תנועת ש"ס רואה במהלך זה של מפלגת העבודה, מעשה ציני ומתריס, הפוגע ברגשותיהם של אזרחים רבים המעוניינים למור על צביונה היהודי של המדינה".

 

מפלגת העבודה הגיבה לעתירה וכתבה:  ש"ס לא תחליט אם תהיה תחבורה ציבורית בשבת. הפעלת תחבורה ציבורית בשבת זה חברתי. זה כלכלי וזה צודק. מפלגת העבודה מחויבת לקדם תחבורה ציבורית בשבת. זו לא התרסה נגד אף אוכלוסייה, אלא צורך חברתי".

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט חנן מלצר, אסר ביום שישי האחרון על מפלגת העבודה להפעיל בשבת הקרובה את "אוטובוס השבת", שכן לכאורה הפעלתו ללא תשלום עשויה להוות מתנה האסורה לפי חוק הבחירות.

שר הפנים אריה דרעי: "כולנו רוצים לחיות במדינה שבה מכבדים את השבת ולא רומסים אותה עבור תעמולת בחירות זולה".

ח"כ יואב בן צור (ש"ס): "אני מברך על החלטת השופט מלצר לאסור את יוזמת מפלגת העבודה להפעיל אוטובוס ציבורי בשבת, יותר ויותר גורמים מזהים שיוזמות כאלו הן פרובוקציות זולות שנועדו לעורר עניין כלפי מפלגות שאיבדו את הרלוונטיות, הקשר לציבור והיכולת לתקשר איתו".

יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי: "הם מנסים לבטל את אוטובוס השבת שלנו בראשון לציון, אבל לנו יש שתי התחייבויות מרכזיות: תחבורה ציבורית בשבת וקציבת שתי קדנציות לראש ממשלה. אנחנו לא ניתן לש"ס לקבוע שאין תחבורה ציבורית בשבת".