מפלגת נעם מציגה דרישות לליכוד כתנאי לפרישתם מהתמודדות: עונשי מאסר לנשות הכותל והעברת הסמכות לרבנות.

הבוקר, ראשון 8.9.2019 מפלגת נעם פרסמה את רשימת הדרישות שלה כתנאי להסרת ההתמודדות של המפלגה בבחירות לכנסת העשרים ושתיים.

כזכור, במהלך שבוע שעבר פורסם כי ח"כ מיקי זוהר (הליכוד) הגיע למטה מפלגת "נעם" בירושלים במטרה לשכנע את ראשיה, המקורבים לרב צבי טאו, לוותר על התמודדות בבחירות ולהימנע מזריקת מאות קולות ימין לפח. על פי הדיווח, ח"כ מיקי זוהר הציע לראשי נעם להסיר את מועמדותם בתמורה לביטול רחבת המשפחות בכותל הדרומי וביטול "מתווה ניסים" שקבע כי הגיור ייצא מידיה של הרבנות הראשית ויעבור לרשות גיור ממלכתית חדשה שתוקם.

נכון לרגע זה, התנאים של מפלגת "נעם" לפרישה כוללים דרישה להטלת איסור מלא על פעילות נשות הכותל, כשמי שתפר את האיסור – יוטל עליה עונש של שבע שנות מאסר. לדבריהם, המפלגה דורשים כי שר הדתות יקבע תקנות שיגדירו את נשות הכותל כמי שמחללות את הכותל המערבי ומפרות את חוק השמירה על המקומות הקדושים – ובכך יהיה ניתן להטיל עליהם עונשי מאסר כבדים.

כמו כן, במפלגה דורשים להעביר את האחריות על ענייני הכותל ממשרד ראש הממשלה לרבנות הראשית. כלומר, ביטול של כל התכניות, לרבות הקיימות, בדבר חלוקת הכותל. בנוסף, מפלגת נעם מבקשים להביא להריסה של רחבת 'כותל המשפחות', להציב במקום מחיצה ולקיים שם מנהגים על פי הוראות הרבנות הראשית בלבד.