מפלגת "הבית היהודי" החליטה להילחם ב"חוק שטרן". ח"כ מוטי יוגב: "אעשה את מה שביכולתי לכך שהוא לא יעבור"

הסאגה ממשיכה – מפלגת ”הבית היהודי“ החליטה היום (שלישי) להתנגד ל"חוק שטרן".
כזכור, בתאריך 18.3.13 הגיש ח"כ שטרן הצעת חוק, לפיה יגדל הגוף הבוחר של הרבנות הראשית ויישורינו מקומות לנשים.
בעקבות הצעת החוק הוגש ערעור בשם מפלגת "הבית היהודי" על ידי שר הבינוי והשיכון, אורי אריאל.
אולם ערעור זה הוסר.
כיום מתברר שמפלגת "הבית היהודי" עדיין מתנגדת לחוק.
ב"בית היהודי" הוחלט היום שלא להסיר את הוטו על ”חוק שטרן“, אלא להביא לשילובן של נשים בגוף הבוחר, על ידי מינוי אישי של מס' 1 במפלגה, נפתלי בנט.
כמו כן, ח"כ מוטי יוגב (ממפלגת "הבית היהודי") הודיע שהוא מתנגד ל"חוק שטרן" והבטיח להילחם בו.
הדברים נאמרו במסגרת ראיון שהעניק לתכנית רדיו בתחנת "קול ברמה".
ח"כ יוגב פירט והסביר שהכרזתו מגיעה בעקבות הבנתו שהחוק הוא לא יותר מפרובוקציה.
בנוסף, הוא אמר שמפלגת "הבית היהודי" תדע לשלב נשים בגוף הבוחר גם ללא השינויים שרוצה החוק ליישם.

להלן עיקרי דבריה של יו"ר סיעת "הבית היהודי", ח"כ איילת שקד

"הפתרון שהבאנו יביא לשילוב נשים בגוף הבוחר במקום לסדר עבודה לעסקנים ופוליטיקאים. אנו ממשיכים תהליך של חיזוק מעמד האישה שהחל אתמול בכך שפעם ראשונה מונתה חברת כנסת אישה מהבית היהודי לוועדה לבחירת דיינים, ונמשכת היום עם התחייבותו של השר בנט לשלב את מקסימום הנשים המותר בגוף הבוחר. הגוף הבוחר החדש יורכב בין היתר מח"כיות, שרות, נשות ציבור וראשת עיר“.

לקריאת הידיעה המלאה באתר "כיפה" לחץ/י כאן

להלן עיקרי דבריו של ח"כ מוטי יוגב:

"הרבנות הראשית למדינת ישראל, לעם ישראל בכל התפוצות. ככזו, עדיף שיהיו פחות שינויים או ערעורים גם בגוף הבוחר ובכל דבר, כי מרגע שפתחת, כמעט אחרי הלילה של אתמול ואחרי לצערי פרובוקציה שעשה חבר הכנסת ידידי אלעזר שטרן, שהטריח אותנו ואת עצמו לעלות על הדוכן, ללא שהיה נדרש לכך".

"הוא יכול לברך על המוגמר אחרי שהחוק של חברתנו שולי מועלם התקבל ולא היה צריך באותה מידה לקנטר ולהסביר מדוע צריך גם נשים בגוף הבוחר את הרבנים. אז הבית היהודי לא צריך את הקנטור ואת הפרובוקציות. אם יש צורך בנשים בגוף הבוחר נדע לעשות את זה גם בגוף הבוחר הנוכחי",

"הסתבר לי אתמול לפחות בתור קביעה וודאית שבנאום הפרובוקטיבי של ידידי ח"כ אלעזר שטרן אתמול הוא קבר בעצם את חוק שטרן וצריך לדאוג שהוא לא יעבור ולא יהיו שינויים, כי שינויים יביאו לזה שכל אחד ידחוף את ידיו אל הגוף הבוחר והן לדברים אחרים ומעמדה של הרבנות הראשית עלול לצערי להתדרדר".

"חוק שטרן החל מאתמול לפנות בוקר בסביבות 2 בלילה ולאחר נאום שהיה פרובוקטיבי, הבנתי שיש פה גם יסוד פרובוקטיבי שעלול לערער. זה לא בא מנקודה בריאה. זה בא להתריס ומתוך כך עדיף שלא יהיה ושיעלם מהעולם. אני אעשה את מה שביכולתי לכך שהוא לא יעבור ולכך שמעמדה של הרבנות הראשית לא יפגע מכך שלגוף הבחור יכנסו כל מיני אנשים שלא בהכרח מעמדה של הרבנות הראשית וגודלה הוא בראש מעיניהם".

"חוק שטרן הוא פרובוקציה שנועדה לקעקע את מעמד הרבנות הראשית לישראל, ולפגוע במפלגת הבית היהודי וברבותיה ולכן לא יקום ולא יהיה".

לקריאת הידיעה המלאה והאזנה לראיון במלואו באתר "כיכר השבת" לחץ/י כאן

לסטטוס בעניין זה מתוך עמוד הפייסבוק של ח"כ מוטי יוגב לחץ/י כאן

לידיעה בנושא הסרת הערעור שהוגש בזמנו לחץ/י כאן

שינוי גודל גופנים