מנכ"ל הכנסת הורה לשינוי כלפי בני זוג להט"ב של ח"כים. ח"כ גינזבורג: "אנו גורמים למוסדות להכיר כי יש יותר ממודל משפחתי אחד".

היום, שני 20.5.2019 פורסם כי מנכ"ל הכנסת, אלברט סחרוביץ', הורה לכל מחלקות מינהל הכנסת להיערך לשינוי מדיניות בכל הנוגע לבני זוג של חברי הכנסת.

במהלך שבוע שעבר נדרש ח"כ איתן גינזבורג (כחול לבן) כחלק מהליך קליטתו בכנסת לחתום על תצהיר "ידועים בציבור", בו עליו להצהיר כי הוא מקיים חיי משפחה "כבעל ואישה".  ח"כ איתן גינזבורג סירב לחתום על הנוסח ופנה ללשכה המשפטית של הכנסת, בבקשה שישנו את הנוסח.

בעקבות פנייתו, אנשי הלשכה המשפטית שינו את הנוסח מ"בעל ואישה" ל"בני זוג".

בעקבות הפניה החליט מנכ"ל הכנסת להורות למחלקות השונות להיערך לשינוי ביחס הכולל לבני זוג להט"בים של חברי כנסת, ואמר: "הכנסת היא בית העם וככזאת אנחנו צריכים לפעול ולא רק לדבר. אני לא רואה בזה משהו טכני, זאת בהחלט אמירה מהותית, ולא נתקלתי בכל התנגדות שהיא".

כעת, בני זוג להט"בים של חברי כנסת יופיעו מעתה ברישומי הכנסת באופן זהה לבני ובנות הזוג של הח"כים הסטרייטים. בין היתר הם יקבלו אישור כניסה קבוע למשכן הכנסת, יוזמנו רשמית לטקסים ולאירועים של מדינת ישראל כבני זוג של חברי סגל א' ויורשו לנהוג במכונית שהכנסת מעמידה לרשות הח"כ.

ח"כ איתן גינזבורג (כחול לבן): "אני חי עם יותם כבר למעלה מ־15 שנה ויחד אנחנו ההורים של איתי ואמה. כשמילאנו את הטופס הרגשנו שזה מעוות להגדיר אותנו כ'בעל ואישה', הרי אין לי מושג איך זה מרגיש לחיות כבעל ואישה, וחתימה על כך עוררה בי חוסר נוחות. יותם ואני מנהלים חיים משותפים כבני זוג, כאבות. לא יכולנו לחתום על אמירה שמתייחסת אל אחד מאיתנו כאישה במשפחה. זה הרי לא הגיוני. לשמחתי בכנסת גילו הבנה מוחלטת והודיעו לי שבהחלט יש מקום לשינוי גורף. מבחינתי מדובר בהכרה במובן מאליו, במשפחה שלי. אני חושב שבצעדים מסוג אלה אנחנו גורמים למוסדות המדינה להכיר במציאות שבה יש יותר ממודל משפחתי אחד. ההכרה של הכנסת בכך שיש סוגים שונים של משפחות ושההתייחסות אליהן היא שווה, היא משמעותית מאוד בעיניי ומהווה ציון דרך חשוב. אני מתכוון לפעול לכך שגם במשרדי ממשלה אחרים ובמוסדות ציבור תתרחש אותה מהפכה".

שינוי גודל גופנים