עו"ד שרון בניאן פרימור: "נישואים קונסולריים הם לא באמת נישואים אזרחיים"

ביום ג', 15 בפברואר 2022, י"ד באדר א' תשפ"ב, התראיינה מנהלת המכון עו"ד שרון בניאן-פרימור לתוכנית 'משכן לילה' בהגשת הני זובידה, בערוץ הכנסת. בראיונה התייחסה לפרסום על "דיל" שנרקם בין השר לשירותי דת מתן כהנא (ימינה) לבין ח"כ יוליה מלינובסקי (ישראל ביתנו), שבו השר כהנא יכיר בנישואים קונסולריים שייערכו בישראל כנישואים אזרחיים ומנגד יסיר את סעיף הנכד.ה מחוק השבות.

"נישואים קונסולריים הם לא באמת נישואים אזרחיים". אמרה שרון.

והסבירה מהם נישואים קונסולריים:

"ישראלים במדינת ישראל יכולים להתחתן באופן חוקי רק דרך הרבנות. האופציה השנייה היא לטוס לחול ולשלם אלפי שקלים ולהתחתן במדינה זרה. המטרה היא לאפשר לזוגות ישראלים להינשא בקונסוליות הזרות בישראל, כמו לטוס לחו"ל באותו פורמט. הדיל מבקש למחוק את סעיף הנכד ולהשאיר את הזכות לעלייה למדינת ישראל רק למי שהוא בן לאב או אם יהודייה. ובכך אנחנו בעצם פוגעים פגיעה מאוד קשה באחינו מעבר לים".

ולאחר מכן, התייחסה לזכות להינשא:

"מדינת ישראל היא המדינה הדמוקרטית היחידה שבה ליהודים אין חופש דת. זה משפט שאמור להוציא מהדעת כל מי שחירות חשובה לו, כל מי שהעתיד היהודי של מדינת ישראל והשילוב של יהודית ודמוקרטית חשוב לו או לה. אלו זכויות אדם בסיסיות שנרמסות, הזכות להינשא היא זכות טבעית, זכות יסוד שצריכה להיות לכל אזרח ואזרחית במדינה הזאת".