מלחמת גרסאות בין שר האוצר יאיר לפיד ליו"ר ש"ס אריה דרעי – האם בוטל הקיצוץ בתקציב מוסדות החינוך של ש"ס?

בליל יום שני (13.5) הכריז יו"ר ש"ס אריה דרעי ששר האוצר יאיר לפיד הסכים להוריד מסדר היום את הקיצוץ המתוכנן ברשת החינוך התורני של ש"ס, "אל המעיין", ובמוסדות החינוך העצמאי של התנועה. 
אולם, בבוקר יום שלישי (14.5) הודיע שר האוצר לפיד שמדובר בשקר. לפיד הבהיר שמדובר בדחייה בלבד של הקיצוץ ושהסיבה לכך היא בעיה טכנית.

להלן עיקרי הדברים שנאמרו על ידי הצדדים

יועץ התקשורת של אריה דרעי: "יו"ר ש"ס הרב אריה דרעי ושר האוצר יאיר לפיד, הגיעו הערב (13.5) לסיכום כי שר האוצר מוריד מסדר היום את הקיצוץ המתוכנן ברשת מעיין החינוך התורני ובמוסדות החינוך העצמאי".

אריה דרעי: "הורדת הקיצוץ על ידי שר האוצר, היא תחילתה של הידברות החשובה ונחוצה מאוד בעת הזו לכולנו". 

יאיר לפיד: "שר החינוך, שי פירון, ניגש אלי ואמר שיש בעיה בביטול של תקנה 3-9-א', שהעניקה תקצוב מלא ל"אל המעיין", רשת החינוך של ש"ס. שאלתי מה הבעיה, ושי הסביר שעד שלא נקים באופן רשמי רשת חינוך ממלכתית-חרדית, אנחנו בעצם מבטלים להם את התקציב בלי להציע שום אלטרנטיבה. קיימנו דיון קצר, ובסוף סיכמנו שנדחה בחצי שנה את ביטול התקנה עד להקמת הרשת החדשה".

"בשעתיים שחלפו עד תום הישיבה הבאה, דרעי עשה עלינו סיבוב מסביב לעולם ומכר לתקשורת שנכנענו לו והחלטנו לבטל את הקיצוץ ל"אל המעיין"".

"האמת, אני לא מבין אותו. לא רק שזה שקר גלוי, הוא גם מנע את האפשרות שננסה אי פעם לשתף איתו פעולה בנושאים החשובים לציבור שלו.
אז נכון שספגנו נזק תקשורתי (בוחרי "יש עתיד" התרגזו מאוד, מבחינתם בצדק), אבל הרי אי אפשר יהיה להסתיר את האמת ברגע ש-3-9-א' תבוטל – ואל תטעו, היא תבוטל כמובן והתקציב של "אל המעיין" יירד – אז מה יצא לו מזה חוץ מההזדמנות להביך אותנו?".

לכתבה בנושא הכרזתו של אריה דרעי באתר "וואלה" לחץ/י כאן

לכתבה בנושא הכרזתו של אריה דרעי באתר "בחדרי חרדים" לחץ/י כאן

לתגובתו המלאה של יאיר לפיד בעמוד הפייסבוק שלו לחץ/י כאן

שינוי גודל גופנים