מכתב גלוי שכותב ח"כ אביגדור ליברמן לח"כ אריה דרעי בעקבות תשדיר הבחירות השנוי במחלוקת של מפלגת ש"ס

תשדיר הבחירות של ש"ס במערכת הבחירות לקראת הכנסת ה-19, עורר ביקורת רבה בציבור בשל הטענה שהוא פוגע ברגשות ציבור העולים והעולות מברה"מ.
קראו את הדבר שכתב ח"כ אביגדור ליברמן, עולה מברה"מ בעצמו, לח"כ אריה דרעי על תחשותיו בעקבות הצפייה בתשדיר.
ניתן לצפות גם בתשדיר עצמו בתוכן הידיעה.

מכתב גלוי לחברי אריה דרעי,

קודם כל כי חשוב לי להזכיר אותם לך, ואני עושה זאת במכתב גלוי כי חשוב שגם הציבור הרחב יידע את אותם הדברים:

אתחיל בכך שאני גאה בפעולות שמפלגתי מובילה לאורך השנים על-מנת להביא לקירוב ולאחדות בעם ישראל באמצעות סיוע בפתרון בעייתם של אנשים מזרע ישראל והפיכתם לחלק אינטגראלי מעם ישראל, לפי ההלכה וחוקי היהדות. אתה יודע ש"ישראל ביתנו" מעולם לא היתה מפלגה כמו "שינוי". "ישראל ביתנו" איננה נגד היהדות אלא להיפך, אנו בעד יהדות, יהדות אמיתית, יהדות בלי עסקנות, בלי מאכערים ובלי מתווכים. שהרי אני והציבור שאני מייצג באנו לכאן כי אנו יהודים שרוצים לחיות במדינה יהודית. אלמלא "ישראל ביתנו" איש לא היה טורח לעזור לציבור גדול של עולים, שהגיעו לישראל מתוקף "חוק השבות", בכל הנוגע למצוקת מעמדם האישי ויכולתם לחיות כאן חיים נורמאליים.

מתוך השקפת עולם זו אנו פועלים במשך כל השנים על-מנת לפתור את הבעיות של חלק מהעולים בחקיקה, לפי ההלכה והיהדות האמיתית.

חוק הגיור שאותו הובילה "ישראל ביתנו", אותו חוק שאליו התייחסת בראיונותיך ושלצערי לא מנעת גם את התשדיר המבזה בעניינו, אותו חוק נוסח יחד עם הראשון לציון, הרב הראשי הספרדי לישראל שלמה עמאר, נשיא בית הדין הרבני הגדול. את חתימתו של הרב עמאר על נוסח החוק שהבאנו ניתן לראות כאן בתמונה. גם הרב עובדיה יוסף, כפי שאתה ודאי יודע, נתן את ברכתו לחוק ולח"כ רותם שחוקק אותו. ואכן ראוי לברך את מי שפועלים למען אחדות העם. שמחנו כשש"ס היתה חלק מכך ונרתמה לענין ואף מערכת בחירות ושום כמות של קולות בקלפי לא שוות חזרה שלכם מן הענין הזה, שלו תרומה חשובה לעם ישראל.

לגבי חוק ברית הזוגיות שאותו מובילה "ישראל ביתנו", הרי ש"ברית הזוגיות" היא הצעה שהביא לעולם הרב הראשי הספרדי לשעבר אליהו בקשי דורון, גם הוא רב ראשי שנבחר בזכות תמיכתו של הרב עובדיה. גם הצעתנו זו היא לפי היהדות וההלכה ונועדה לפתור את בעייתם של אזרחים טובים שרק רוצים לממש את אהבתם.

אריה ידידי,
אני וחבריי לא פוסלים אף אדם או מפלגה מלשבת בממשלה בגלל מי שהם ובודאי לא אותך ואת חבריך. כשם שאני אוהב לשבת איתך לשיחה נעימה ומפרה כך אין לי כל בעיה לשבת איתך ועם חבריך בממשלה, ועשינו כך גם בעבר. אך אינני יכול שלא לכעוס על תשדיר התעמולה, שאני מרשה לעצמי לקרוא לו "סרט הזוועה" שהכנתם, "כוכבית גיור", שפגע בכבודם וברגשותיהם של רבים רבים, מציבור העולים ומהציבור הרחב שנפגעו בשמם. סרטון כזה אינו ראוי גם בלהט הבחירות. הרי מי כמוך יודע שבתורה עצמה נכתב, בלא פחות מ-36 הזדמנויות שונות, שאסור לפגוע בגר.
מעבר לכך, ואם כבר אנו מתכתבים בצורה פתוחה, אני חייב לומר לך, כפוליטיקאי ותיק אחד לעמיתו, שלא יכולתי שלא להתרשם שקריאתך הפומבית אמש לרה"מ לנהל מו"מ ולהגיע להסכמות קואליציוניות עוד לפני הבחירות, היא דווקא הכנת הקרקע מצידכם לחבירה לאחר הבחירות לבלוק חוסם יחד עם שלי יחימוביץ' ושאר מפלגות השמאל. קריאתך הפומבית היא הכנת האליבי להליכה נגד רה"מ, שכביכול לא ענה לכם, ונגד המחנה הלאומי. אבל אתה הרי יודע היטב שאף מועמד לראשות הממשלה לא ינהל מו"מ קואליציוני בטרם נבחר.

אריה,
את המשך השיחה ננהל כהרגלנו בפגישה אישית באווירה וברוח טובה.
בידידות,
איווט

לדברים באתר האינטרנט של מפלגת ישראל ביתנו

תשדיר הבחירות המדובר של מפלגת ש"ס במערכת הבחירות לקראת הכנסת ה-19 –