מירי רגב מתנגדת להצעת חוק הגיור של שטרן: "אני קוראת לראש הממשלה שלא לאשר את החוק"

ח"כ מירי רגב הודיעה שהיא מתנגדת להצעת "חוק הגיור" שהגיש ח"כ אלעזר שטרן בטענה שהחוק יביא לפירוד בעם ושאין להעביר חוק כזה מבלי להגיע להסכמות עם הרבנים הראשיים. 
התנגדותה של רגב מהווה מכשול נוסף בדרכה של הצעת החוק אשר מעוררת הדים רבים.    

יו"ר ועדת החוקה, ח"כ מירי רגב מסיעת "הליכוד", הכריזה היום (26.8) שהיא מתנגדת להצעת "חוק הגיור" שהגיש ח"כ אלעזר שטרן מסיעת "התנועה".

להלן דבריה של מירי רגב: "יש לקדם מהלך שיהיה מתואם בין שר הדתות לבין הרבנים הראשיים, ורק באופן זה לקדם דברים. חשוב מאד שהגיור במדינת ישראל יהיה מקובל על כולם. מבצע צוק איתן מאד איחד את העם, ולא יתכן שדווקא נושא הגיור הוא זה שיבוא ויצור פירוד בעם. אני קוראת לראש הממשלה שלא לאשר את החוק, אלא אך ורק בתיאום מלא עם הרבנים הראשיים. אני כיהודייה מסורתית, יודעת שאנחנו כולנו עם אחד. אני מתנגדת לכך שיווצר מצב של "שתי מדינות לשני עמים" בתוך עם ישראל. עם אחד, ואסור בשום אופן לפלג. אני לא מבינה את אלו שמקדמים חוק או החלטת ממשלה אשר משמעותם היא פילוג העם. אולי זה בגלל שלא ירדו לעומק הדברים, ולא מבינים את המשמעות של תוצאות החוק".

כזכור, לפי הצעת "חוק הגיור" של שטרן, תוענק סמכות הגיור גם לבתי דין פרטיים, אשר אינם כפופים לרבנות הראשית. המשמעות בפועל היא הקמתם של 30 הרכבי גיור נוספים ברחבי הארץ כאשר כל רב של מועצה מקומית או עיר יוכל להקים בית דין לגיור. בנוסף, כל מתגייר יוכל לבחור היכן להתגייר.

חשוב לציין שעתידה של הצעת החוק לא ברור. מזה זמן רב ישנו ניסיון להגיע להסכמה לגבי נוסח החוק כך שיהיה מקובל על כל הצדדים. כחלק מהמאבק סביב הצעת החוק, נקבעו ובוטלו במהלך החודשים האחרונים מספר דיונים שהיו אמורים להתקיים בעניין הצעת החוק.

לידיעה בנושא התנגדותה של ח"כ מירי רגב באתר "בחדרי חרדים" לחץ/י כאן

לידיעה בנושא הצעת "חוק הגיור" של ח"כ אלעזר שטרן באתר מכון "על משמר הכנסת" לחץ/י כאן