מועצת הרבנות הראשית שיגרה מכתב אל שר הדתות, דוד אזולאי, בו הם מבקשים לקדם חוק אשר ימנע מהרפורמים והקונסרבטיבים להתפלל ברחבה הדרומית בכותל. ח"כ עליזה לביא: "הרבנות שכחה את החברה הישראלית.

 היום, רביעי 11.07.2018 פורסם כי מועצת הרבנות הראשית שיגרה מכתב אל שר הדתות, דוד אזולאי, בו הם מבקשים לקדם הצעת חוק 'השמירה על מקומות קדושים' אשר ימנע מהרפורמים והקונסרבטיבים להתפלל ברחבה הדרומית, 'עזרת ישראל' בכותל.

במכתב, הם מציינים כי מועצת הרבנות הראשית דרשה להקפיא את מתווה הכותל, אך למרות זאת ממשיכים להתקיים במקום טקסי תפילה מעורבים, נשים וגברים יחד, ללא מחיצה בניגוד מוחלט למנהג המקום מדורי דורות ותוך פגיעה חמורה בקדושת הכותל המערבי. לטענתם, חובת הפרדה על ידי מחיצה בשעת התפילה היא חובה הלכתית המוסכמת על כל הפוסקים.

בנוסף, מועצת הרבנות הראשית טוענת כי מכוח החובה המוטלת עליהם, ומתוקף סמכותם על פי חוק השמירה על מקומות קדושים, הם דורשים לתקן את תקנות השמירה על מקומות הקדושים ליהודים כדי לשמור על קדושת הכותל. לסיום, הם מביעים את התנגדותם בכל תוקף לחלוקה בפועל של הכותל.

בתגובה, שיגר השר לשירותי דת דוד אזולאי אל שרת המשפטים איילת שקד (הבית היהודי), מכתב ובו ביקש ממנה להציג את עמדתה בנושא, וקבלת אישורה הרשמי להסדרת ההתנהלות ברחבת הכותל לאור דרישת מועצת הרבנות הראשית.
 
ח"כ עליזה לביא (יש עתיד): "בלי מילים. ככה נראית רבנות שאיבדה קשר עם המציאות. ככה נראית רבנות ששכחה את החברה הישראלית, ואיבדה עניין אפילו במראית עין שהיא הרבנות של כולם".