מועצת גן יבנה הפרידה בין בנים לבנות באירוע שיזמה לכלל התושבים. ח"כ שפיר:"זו מלחמה על אופייה של ישראל כמדינה חופשית".

אתמול, שני 19.8.2019 פורסם בעיתון 'הארץ' כי מועצת גן יבנה הפרידה בין ילדות לילדים באירוע למשפחות שיזמה לכלל התושבים.

בחלק מהמתקנים שהוצבו במקום, הבנים והבנות לא הורשו להשתמש במתקנים באותן השעות. בנוסף, גם הכניסה לאירוע נעשתה בתורים נפרדים לבנים ולבנות.

יו"ר המחנה הדמוקרטי ניצן הורוביץ:

"להפריד בין ילדים לילדות שרוצים לעלות יחד על מתקן שעשועים. נשמע לכם הגיוני? זה בדיוק מה שקרה השבוע בגן יבנה. המועצה ארגנה אירוע למשפחות פתוח לכלל התושבים, אבל שכחה לספר להם דבר אחד: שהאירוע מתקיים בהפרדה. כן, מה ששמעתם. ילד חילוני בן 5 שמגיע לבלות עם המשפחה שלו, צריך לשמוע שהוא לא יכול לעלות על המתקן עם אחותו הקטנה. עד לכאן הגיעה הכפייה הדתית. אנחנו ב"מחנה הדמוקרטי" לא מתכוונים להשלים עם זה. אנחנו נילחם על הזכות של ילדות חילוניות לבלות עם המשפחה שלהן באירועים ציבוריים, בלי הפרדה, בלי שיאסרו עליהן ללבוש גופיות ובלי שמודדים להן את אורך המכנסיים. להיאבק בכפייה הדתית – זה אומץ".

ח"כ סתיו שפיר (המחנה הדמוקרטי):

"על זה בדיוק דיברתי שהגעתי לעפולה, מזה בדיוק הזהרנו. אם לא נעצור את זה עכשיו, נקבל את החרפה הזו בעוצמה גדולה יותר ובהיקף רחב בהרבה. לא ניתן להפוך את ישראל למדינה חשוכה. זו מלחמה על אופייה של ישראל כמדינה חופשית ודמוקרטית".

מהמועצה האזורית גן יבנה נמסר:

"מדובר באירוע שיועד מלכתחילה לכלל הציבור בהובלת היחידה לתרבות תורנית במועצת גן יבנה שבחרה לאפשר לכל תושבי האירוע ליהנות יחד מהאירוע. האירוע היה פתוח לכולם, ללא קשר לסגנון לבוש או לאמונה. בכדי לאפשר לציבור הדתי גם ליהנות מהאירוע ביקשו מפעילי המתקנים בחלק מהמקרים לאפשר לילדים מהמגזר התורני לעלות על המתקנים בנפרד".