מה חושב יו"ר מפלגת "הבית היהודי – מפד"ל החדשה" על הקהילה הלהט"בית? מה דעתו על הרבנות?

במפגש עם סטודנטים מאוניברסיטת בן-גוריון, התבטא יו"ר מפלגת "הבית היהודי – מפד"ל החדשה" בנוגע לקהילה הלהט"בית ועל הממסד הרבני –

"יציאה מהארון … זה מתנגש עם מדינת ישראל כמדינה יהודית. יש לה סט של ערכי משפחה. המדינה לא יכולה לעכל או להכיל הכרה רשמית בחתונה של חד-מיניים"
"אם אדם יתחתן אזרחית ואז יכול להתגרש אזרחית … זה יוצר סיטואציה של אשת איש וסוגיות של ממזרות וכולי… זה יוצר מצב שהרבה מאוד ילדים של דתיים לא יוכלו להתחתן עם ילדים של חילונים לאורך שנים… זה יוצר בעיה מהותית… צריכים למצוא פתרונות … זאת אומרת שכל האוכלוסייה החילונים צריכה לוותר? לא!"

דברים שאמר יו"ר מפלגת "הבית היהודי – מפד"ל החדשה" במפגש עם סטודנטים מאוניבסריטת בן-גוריון –

"לגבי שירות צבאי, לא מעניין אותי מה הנטייה המינית של חיילים. היה לי חייל מילואים שיצא מהארון. קצת הרצנו עליו פלברות אבל בכיף. זה בסדר. יש פה מתח בין שתי סוגיות. אני בגישת חיה ותן לחיות, אבל זה מתנגש עם מדינת ישראל כמדינה יהודית. יש לה סט של ערכי משפחה. המדינה לא יכולה לעכל או להכיל הכרה רשמית בחתונה של חד-מיניים".

"הבעה חמורה ומשמעותית. אם אדם יתחתן אזרחית ואז יכול להתגרש אזרחית, על-פי ההלכה אם הוא מתחתן, הנישואים תקפים גם מבחינת הלכה, אבל הגירושים לא חלים כי זה לא עבר דרך השיטה היהודית. אז מה שנוצר לנו זה זוג שהוא נשוי לפי ההלכה.

"אם הזוג הולך ומתחתן שוב, מבחינת ההלכה זה יוצר סיטואציה של אשת איש וסוגיות של ממזרות וכולי. אז אפשר להגיד, מה הבעיה? זה יוצר מצב שהרבה מאוד ילדים של דתיים לא יוכלו להתחתן עם ילדים של חילונים לאורך שנים, אני מדבר 50-60 שנה קדימה, יצטרכו לנהל רישום, זה יוצר בעיה מהותית. עכשיו צריכים למצוא פתרונות. אין לי את כל הפתרונות. זאת אומרת שכל האוכלוסייה החילונית צריכה לוותר? לא!"

"כשאני התחתנתי עם גילת, אשתי, לפני 13 שנה ברבנות ירושלים, יש מעין שלב שאתה עובר אצל רב איזה 40 דקות וזה אמור להיות רגע מיוחד, מקודש, מדהים. הוא ניסה לשכנע אותנו להצביע ש''ס, וזה נכנס לפלוקלור המשפחתי אבל זה נורא. לא רוצים להתקרב לרבנות היום ש-90 אחוזים ממנה בשליטה חרדית. היא לא מחויבת לציבור, היא לא מסבירת פנים היא הפכה להיות מכונת ג'ובים. הרי לרוב הציבור אין התנגדות להתחתן בצורה יהודית. הבעיה היא מה קרה ברבנות".

לכתבה המלאה ב- Ynet