לראשונה בבתי הדין, אישה מונתה לתפקיד עוזרת משפטית בבית הדין הרבניים. ח"כ עליזה לביא:"סוף סוף משהו מתחיל להשתנות. גם אני מחויבת לפעול שבבתי הדין הרבניים ימונו יותר נשים עם השפעה ישירה".

היום, ראשון 05.08.2018 נציבות שירות המדינה הודיעה כי לראשונה מונתה אישה לתפקיד עוזרת משפטית בבתי הדין הרבניים – עו"ד שירה בן אלי.

המשמעות של מינוי אישה לתפקיד עוזרת משפטית בבתי הדין הרבניים הינה כי נשים  לא יומונו עוד תפקידים מנהליים בלבד, כמו סמנכ"לית בתי הדין, אלא גם כאלה המאפשרים להן עיסוק במשפט העברי, דין התורה והשפעה על החלטות הדיינים.

הבשורה על פתיחת השורות לנשים, התקבלה במסגרת עתירת מרכז רקמן לקידום מעמד האישה באוניברסיטת בר אילן ומכון עתים, לבית הדין האזורי לעבודה בירושלים, בדרישה לבטל את האפליה המגדרית שהייתה קיימת עד עתה בתפקידים אלה.

 

ח"כ עליזה לביא (יש עתיד): "סוף סוף משהו מתחיל להשתנות! בפעם הראשונה מונתה אישה ליועצת משפטית בבית הדין. תודה גדולה למכון עיתים ולמרכז רקמן על העבודה העקבית והממושכת ועל העתירה שהגשתם. בזכותכם נפתחה הדלת- ואני מחויבת להמשיך ולפעול שבבתי הדין הרבניים ימונו יותר נשים עם השפעה ישירה על ההליך השיפוטי".

ח"כ רויטל סוויד (המחנה הציוני): "מינוי אישה כעוזרת משפטית לדיינים הוא צעד קטן, אך הסטורי, במאבק מתמשך. שילוב נשים במערך קבלת ההחלטות השיפוטיות בבתי הדין הרבניים, בשונה מתפקידי מנהלה וניהול, משפיע על פסיקות והכרעות שיפוטיות. ברכות למרכז רקמן על הגשת העתירה ולעו״ד שירה בן אלי שפורצת דרך לנשים בממסד הרבני".