ליברמן הורה למפלגתו להגיש את חוק הגיוס, הגיור, לימודי ליבה, תחבורה ציבורית בשבת, ביטול חוק המרכולים וברית הזוגיות.

הבוקר, חמישי 3.10.2019 פורסם באתר החדשות החרדי כיכר השבת כי יו"ר 'ישראל ביתנו' אביגדור ליברמן הורה לחברי סיעתו להגיש, היום, יומה הראשון של הכנסת העשרים ושתיים את חוקי הגיוס, הגיור, ברית הזוגיות, ביטול חוק המרכולים וחובת לימודי ליבה.

החוקים ש'ישראל ביתנו' תניח הבוקר על שולחן הכנסת:

חוק הגיוס: כפי שאושר בקריאה ראשונה בכנסת ה- 20 ובהתאם לנוסח שקידם משרד הביטחון.

ביטול חוק המרכולים של שר הפנים ח"כ אריה דרעי: מתן הסמכות לעיריות ולמועצות המקומיות לקבוע את אופי החיים ביישוב ובכלל זה האיזורים בהם ניתן לפתוח עסקים בשבת.

חוק הגיור: הסמכת רבנים עירוניים לקיום הליך גיור, בניגוד לעמדת הרבנים הראשיים הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף והגאון רבי דוד לאו.

חוק חובה לימודי ליבה: חובת לימודי ליבה כתנאי לקבלת תקציב למוסד חינוכי, חוק שמכוון לעבר מוסדות החינוך החרדי.

תחבורה ציבורית בשבת: מתן אפשרות לתחבורה ציבורית ובכלל זה רכבת, בסופי השבוע.

חוק 'ברית הזוגיות'

מטעם סיעת ישראל ביתנו נמסר:

"עם השהכנסת ה- 22, תמשיך סיעת ישראל ביתנו לקדם את סדר היום עליו התחייבה בבחירות ותגיש שורת הצעות חוק שמטרתן לשמור על העיקרון של חייה ותן לחיות".בעת הכנסת ה- 22, תמשיך סיעת ישראל ביתנו לקדם את סדר היום עליו התחייבה בבחירות ותגיש שורת הצעות חוק שמטרתן לשמור על העיקרון של חייה ותן לחיות".
ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) הגיב על שורת הצעות החוק בנושאי דת ומדינה שמתכוונת ישראל ביתנו להניח על שולחן הכנסת ואמר:
"מבחינתנו מתחילה כנסת ותפקידה לחוקק. אנחנו בהחלט רוצים להעביר את החוקים האלה. אנחנו נניח אותם על שולחן הכנסת על מנת לקדם את האג'נדה שהתחייבנו עליה לבוחרים שלנו. מקווה שנצליח להגשים חלק נכבד מהחוקים בכנסת הזו".