ליברמן בפוסט תוקפני כלפי שר הפנים: "דרעי בדרכו הבוטה ממשיך להיות יציב בהתבטאויות גזעניות נגד ציבור העולים מבריה״מ לשעבר".

אתמול, שני 16.12.2019 התראיין שר הפנים יו"ר ש"ס ח"כ אריה דרעי לתכניתם של ירון וילנסקי ויעקב ברדוגו בגל"צ. במהלך הריאיון השמיעו לשר דרעי סרטון תעמולת בחירת של ח"כ אלכס קושניר בשפה הרוסית אשר קרא לממשלה ללא אורתודוכסים וביקשו את תגובתו של השר דרעי על הסרטון.

שר הפנים ח"כ אריה דרעי (ש"ס):

"לפני חודש היה המסע הסתה נורא של אביגדור ליברמן וכל הלהקה שלו נגד כל החרדים, אמרתי שאף אחד לא יקרא לנו סחטנים לעומת ישראל ביתנו שחלק מהדרישות שלהם היו 2 מיליארד שקל לעולים מברית המועצות שלא משלמים מיסים ולא עובדים ואביגדור ליברמן אמר שמעולם לא היה בכנסת אמירה אנטישמית וגזענית כמו שאמרתי.  נכון אמרתי אמירה מקוממת אבל היא אמיתית. אני ב1990 הייתי שר הפנים ויחד עם אריק שרון עבדנו יומם ולילה במשך שנה שלמה כדי לקבל את העולים מברית המועצות באהבה ושמחה ועכשיו הם באים ומדברים נגד הדת היהודית. כל ההסתה של מדינת הלכה היא שקרית רק כדי ללקט עוד כמה קולות. הסטאטוס קוו רק ניסוג בצורה חד צדדית כלפי החילונים ואנחנו נצטער על כך. אנחנו הבאנו את מתנת השבת למדינה ואנחנו הולכים לאבד אותה. כל מי שמנסה להתריס נגד החרדים גורם נזק בלתי הפיך כדי ללקט כמה קולות".

יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן העלה פוסט בתגובה לדבריו של השר דרעי וכתב:

"אתמול בערב נפגשו באולפן גלי צה״ל – הרדיו של כל חיילי צה״ל, כן, גם של בניהם ובנותיהם של מי שעלו ארצה מבריה״מ – כתב החצר של בלפור יעקב ברדוגו ושר הפנים ויו"ר ש"ס אריה דרעי. במופע שנאה כלפי העולים מחבר העמים, שכמותו כבר מזמן לא שמענו, סימנו השניים מטרה, להפריד ולפלג בין ציבור העולים מחבר העמים לשעבר לבין הציבור הצברי הוותיק.  נראה שהעובדה שדרעי וברדוגו מגיעים מרקע של עליה שסבלה מחוסר שוויון לא לימדה אותם דבר. השופר מבלפור קבע בחוצפה ובעזות מצח כי מפלגת "ישראל ביתנו" מתבססת כביכול על 400 אלף חסרי דת, שאותם היא מנסה להכניס, בניגוד לרצונו של כלל הציבור, ליהדות "בדרך לא דרך". השר דרעי לא נשאר חייב: ״אותם מאות אלפי אנשים שנמצאים כאן… לא רוצים להיות יהודים". בבורות ובהתנשאות שאינה ראויה, קבע דרעי כי השפה הרוסית יכולה להיות בשימוש רק אצל אלו שלא יודעים לדבר בעברית. הוא בז ולגלג על ח"כ אלכס קושניר מ"ישראל ביתנו" שדיבר ברוסית באחד מהסרטונים שהופק ב-8 ביוני 2019 ואמר בהתנשאות-״הוא לא יודע לדבר עברית?״ מעניין שדווקא עכשיו דרעי נזכר להתייחס אליו. (דרך אגב ח"כ קושניר שעלה בשנת 1992 מאוקרינה היה מ"פ בגבעתי. עבד בשב"כ. היה שליח של הג'וינט בחב"מ, מ"מ ראש נתיב ומנכ"ל המשרד לקליטת עלייה). דרעי – האם גם לדובר בשפה האנגלית, הצרפתית או הספרדית היית מעיר בצורה דומה? או שרק רוסית מדגדגת לך באוזן. דרעי אף רמז כי ציבור העולים, שאותו קיבל ב-1990 כשהיה שר הפנים, צריך להיות אסיר תודה על כך שלא הוכנס למעברות ובמקום זה "הם עכשיו באים ומדברים נגד היהדות הדתית והחרדית".  דרעי בדרכו הבוטה ממשיך להיות יציב בהתבטאויות גזעניות נגד ציבור העולים מבריה״מ לשעבר ועד כה לא התנצל על אמירתו הנבזית מלפני כשבועיים על כך שאותם העולים לא עובדים ולא משלמים מסים, אלא להפך, הוא עמד גם אתמול מאחורי האמירה האומללה הזאת. הפוסל, במומו פוסל וציבור עולי חבר העמים לשעבר לא ישכח את אמירותיו הגזעניות של דרעי ואת העובדה שראשי המפלגות הגדולות עד היום לא גינו את אף אחת מהן".

 

לשמיעת הריאיון המלא בגל"צ יש ללחוץ כאן