ליברמן בעקבות דבריו של אבו מאזן על העולים מרוסיה: "מי שמשרת בצה"ל, עובד ומשלם מיסים הוא יותר יהודי מדרעי וליצמן ביחד".

הבוקר, ראשון 2.2.2020 יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן הגיב לדבריו של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן אשר טען כי רוב העולים מרוסיה אינם יהודים, וקישר זאת לדברי הרב הראשי בישראל, הרב יצחק יוסף, מלפני מספר שבועות באותו הנושא.

במהלך כינוס החירום של הליגה הערבית, שנערכה בקהיר ונקבעה לבקשת שר החוץ הפלסטיני ריאד אל-מאלכי בעקבות הצגת עסקת המאה, נאם אבו מאזן וטען כי מדינת ישראל אינה מדינה יהודית והוסיף כי רוב העולים מרוסיה אינם יהודים והעולים מאתיופיה הם מוסלמים.

כזכור, לפני כמספר שבועות התבטא הרב הראשי הספרדי הראשון לציון הרב יצחק יוסף ואמר:

"מאות אלפים או עשרות אלפים של גויים באו לארץ בגלל חוק מיהו יהודי. יש כאן הרבה-הרבה גויים, חלק מהם קומוניסטים, עוינים את הדת, שונאי דת. הם לא יהודים בכלל, גויים. אחר כך מצביעים למפלגות שמסיתים נגד החרדים ונגד הדת".

יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן כתב בדף הפייסבוק שלו בתגובה:

"עבורי כל אחד שמשרת בצה"ל, עושה מילואים, עובד ומשלם מיסים הוא יותר יהודי מדרעי וליצמן ביחד, שמתעסקים כל היום בסחיטה של הקופה הציבורית על חשבוננו. רק השבוע הם הצליחו להעביר 845 מיליון ש"ח, שאושרו בוועדת החריגים של משרד האוצר, לישיבות. ראינו גם את ההתייצבות של כחול לבן לטובת משה גפני תוך טרפוד הניסיונות של "ישראל ביתנו" להחליפו בוועדת הכספים. כל זה מוכיח מעבר לכל ספק, שההכרעה האמיתית ב-2 במרץ היא לא בין גנץ לנתניהו אלא בין סדרי עדיפויות – האם הכסף ילך לבריאות ולזוגות הצעירים או לישיבות ולמשתמטים".

כמו כן, בראיון בחדשות 12, התבטא ליברמן ואמר:

"מה שראינו זה שאבו מאזן מאמץ את עמדת הראשון לציון הרב יצחק יוסף, ואומר שהעולים מרוסיה הם לא יהודים".

ראש הממשלה ח"כ בנימין נתניהו (הליכוד) הגיב אף הוא לדברי אבו מאזן, וכתב בטוויטר :

"כנראה שאבו מאזן עדיין לא שמע על שבטי ישראל – עולי אתיופיה ומדינות חבר העמים. אחינו ואחיתנו, בשר מבשרנו, יהודים מבטן ומלידה שחלמו בגולה במשך דורות על שיבת ציון וזכו להגשים את חלומם".