ליברמן במכתב למנהיגי גוש הימין: "המציאות שבה אנו חיים היום מחייבת אותנו להבטיח את קיומה של ישראל כמדינה ליברלית".

היום, רביעי 16.12.2020 יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן שלח מכתבים לחברי הכנסת גדעון סער, נפתלי בנט ויאיר לפיד וקרא להם לרוץ יחד ברשימה אחת ללא הליכוד.

במהלך המכתב, מציע יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן  שלל סוגיות אשר אותם הקואליציה אפשרית יכולה לקדם באופן היסטורי, כאשר בין ההצעות המרכזיות – שינויים מהותיים בדת ומדינה בישראל.
בהצעתו כותב ח"כ אביגדור ליברמן על מספר הצעות: בין השאר הגבלת כהונת ראש ממשלה ואיחוד הבחירות לכנסת ולרשות המקומית, כינון חוקה והקמת בית משפט לחוקה, ייצוג נשים בעשירייה הפותחת של המפלגות כולן – בחוק, שינויים בנושאי דת ומדינה שיכללו נישואים אזרחיים, לימודי ליב"ה, גיור על ידי רבני ערים ותחבורה ציבורית בשבת, חוק שירות צבאי או לאומי חובה ואיסור על מי שהוגש נגדו כתב אישום להתמודד לכהונת ראש ממשלה או נשיא.
"המציאות שבה אנו חיים היום מחייבת את כולנו להבטיח את המשך קיומה של מדינת ישראל כמדינה ציונית וליברלית. כיום, בסיעות הלא־ציוניות בכנסת ישראל, קרי הרשימה המשותפת, ש"ס ויהדות התורה, מכהנים קצת יותר מרבע מנבחרי הציבור, שלושים ואחת חברי כנסת".
למכתבו כבר הגיעו מספר תגובות, עיקרן ממפלגת ימינה. ח"כ בנט דחה את ההצעה ואמר כי יש לקדם פתרון ל800,000 מובטלים ולא ל-4 מנהיגי מפלגות.
ח"כ אופיר סופר (ימינה) כתב בחשבון הטוויטר שלו:
"בניגוד אליך אנחנו מפלגת ימין אמיתית שבאה לעבוד ולא להטריל".