ליברמן במהלך ביקור במפעל 'פיניציה' :"נפעל לפירוק של אותו ועד לשמירת קדושת השבת".

הבוקר, רביעי 28.8.2019 הגיע יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן לביקור במפעל 'פניציה' לזכוכית בדרום.

במהלך הביקור ציין שאחרי הבחירות הוא יפעל לפרק את הגוף הקרוי "הוועד לשמירת קדושת השבת", והוסיף כי הוא גם יפעל ליצור "חרם נגדי" ויפנה לשם כך להתאחדות התעשיינים וההסתדרות.

כזכור, במהלך שנת 2017 החלו דיווחים על חרם שהטילה חסידות גור על הבקבוקים מתוצרת המפעל, כיוון שהוא מפעיל תנור זכוכית בשבתות. במהלך 2019 הודיעה הנהלת המפעל כי בשל החרם החרדי והגברת ייבוא הבקבוקים מטורקיה, הנהלת המפעל תאלץ לפטר עובדים.

יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן :

"אנחנו ניצור חרם נגדי, אנחנו נשתדל לרתום גם את התאחדות התעשיינים וגם את ההסתדרות. מפעל פינציה כאן בירוחם, במקום הזה, קיים מאז שנת 68. עד לפני שלוש שנים לא היו שום בעיות. חלק ניכר מהעובדים במפעל פינציה הם גם עובדים דתיים. ולכן כל הדרישה הזאת שצצה פתאום לפני שלוש שנים מאיזשהו גוף בלתי ברור, אותו גוף שקורא לעצמו הוועד לשמירת קדושת השבת, שלמעשה מי ששם נותן את הטון הם כל מיני חצרות וכל מיני קבוצות הכי קיצוניות בקרב הציבור החרדי. מה שצריך להבין זה אם פה אותה קבוצה קיצונית תצליח ותכניע את המפעל. זה יהיה סופו של כל הסיפור של התעשייה הישראלית, זה למעשה מבחן ראש. מה שאנחנו יודעים זה שבאותה רשימה מופיעים עוד כ-350 עד 400 מפעלים שהם הבאים בתור. לכן אנחנו כישראל ביתנו, אחרי שנקים קואליציה עתידית, נפעל לפירוק של אותו ועד לשמירת קדושת השבת".