יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן בכנס עיתון מעריב: "אני קורא לקצץ לפחות ב-50% את הקצבאות של בני הישיבות".

אתמול, רביעי 25.12.2019 השתתף יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן בכנס עיתון 'מעריב' ודרש לקצץ בתקציב הישיבות. בנוסף, התייחס לסוגיית הגיוס ולמערך הכשרות בישראל.

על נושא תקצוב הישיבות אמר :

"ברמת גן הזכאות לבגרות היא 87%, בבני ברק הסמוכה 9.7%. מי שרוצה ללמוד תורה – זה מבורך, שיעשה את זה על חשבונו. גם בקצבאות חייב להיות צדק. מי שבגיל העבודה ורוצה ללמוד, חייבים לקצץ לפחות ב-50% את גובה הקצבאות. אני קורא לקצץ לפחות ב-50% את הקצבאות של בני הישיבות".

במענה לשאלת המראיין אודות ההסתה נגד הציבור החרדי השיב:

"אני בסך הכל מדבר בעובדות. אני לא משתלח ולא קורה לאף אחד בשם גנאי. כשאתה רואה יום אחרי יום קריאות כמו 'תחזרו לרוסיה' או שכתבו כי התרומה של העולים מרוסיה זה וודקה וחזיר, אז אנשים מתפרצים".

על חוק הגיוס אמר:

"חוק גיוס בני הישיבות לבד לא יפתור שום בעיה. בימים האחרונים אנו עדים לכך שסוגית גיוס החרדים הופכת יותר ויותר לפארודיה לא מוצלחת במיוחד. חייבים בנוסף לחקיקת חוק גיוס בני הישיבות וכמהלך משלים, לחוקק חוק שירות לאומי-אזרחי, שיחייב את כולם- יהודים, נוצרים, מוסלמים, דרוזים ובני מיעוטים אחרים, בשירות לאומי חובה. לא קומבינות בנוסח הבית היהודי, אלא חוק עם שיניים וסנקציות קשות נגד כל מי שישתמט. רק כך יעשה צדק היסטורי ותהיה לנו חברה טובה יותר".

על סוגיית מיהו יהודי אמר:

"כל מי שעלה לארץ מתוקף חוק השבות, גם אם הוא לא יהודי על פי ההלכה והוא מזדהה עם מדינת ישראל, משרת בצבא, עושה מילואים, עובד ומשלם מיסים הוא יותר יהודי מכל תלמיד ישיבה שלא שירת בצבא וחי מקצבאות על חשבון משלם המיסים".

אודות מערך הכשרות אמר:

"נושא הכשרות הפך לביזנס בלבד, אין לו שום קשר ליהדות והוא רק מכשיר לגריפת רווחים קלים. מדינת ישראל חייבת לקחת אחריות ולעשות סדר בנושא זה פעם אחת ולתמיד".

שינוי גודל גופנים