לאחר פרסום טיוטת הצעת 'חוק-יסוד לימוד תורה' שמקודמת על ידי המפלגות החרדיות: ראשי סיעות הקואליציה מביעים הסתייגות מקידומה

ראשי סיעות הקואליציה הביעו היום (א') הסתייגות מיוזמת המפלגות ש"ס ויהדות התורה לקדם חוק יסוד שמטרתו להכיר בלימוד תורה כערך יסוד במדינה, כך לפי פרסום באתר 'וואלה'. הביעו במיוחד את הסתייגותם השר יריב לוין ויו"ר הקואליציה ח"כ דוד אמסלם אשר מסתייגים מקידומה מאחר שבהיתנן שהמדובר בחוק חדש- תוכל כל אחת מסיעות הקואליציה להתנגד לו, ובכך לייצר משבר קואליציוני מול המפלגות החרדיות.

נזכיר, כי הצעת החוק החדשה, אשר פורסמה לראשונה בסוף השבוע האחרון ומקודמת על ידי כלל המפלגות החרדיות מבקשת לעגןבחוק יסוד את זכות לימוד התורה: על פי טיוטת הצעת החוק "לימוד התורה הוא ערך יסוד במורשת העם היהודי", ו"מדינת ישראל כמדינה יהודית רואה חשיבות עליונה בעידוד לימוד התורה ולומדי התורה".

סעיף נוסף קובע כי בעקבות ההכרה בלימוד התורה כערך, יוכלו אלה שלומדים לתורה לדחות את גיוסם לצה"ל או לשירות לאומי לאחר ש"יראו במי שקיבלו על עצמם להתמסר לתלמוד תורה למשך תקופה ארוכה כמי שמשרתים את העם היהודי, ותוכר זכותם לדחיית חובות אחרים ובהם שירות ביטחוני או לאומי. הזכות תובטח בחוק או מכוחו".

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בתגובה: "הקואליציה הזאת חזקה, היא עברה מהמורות רבות וגם את הנושא הזה נעבור בהידברות ובשיתוף פעולה". נתניהו ביקש לגבש הסכמות עם ראשי סיעות הקואליציה בטרם יוחלט איך להתקדם.

לקריאת הפרסום המלא באתר וואלה, לחצו כאן.