כך הגיבו ח"כ אלי בן-דהן, ח"כ אורי אריאל, ח"כ עליזה לביא, ח"כ ישראל אייכלר וח"כ מיקי לוי על השתתפותן של חברות הכנסת בתפילת "נשות הכותל"

ח"כ עליזה לביא –

"נדהמתי לגלות הבוקר את חברותיי חברות הכנסת עטויות טליתות ברחבת הכותל המערבי, דווקא בשל הערכתי הרבה לפועלן.
עלינו כחברות כנסת לשמש דוגמה אישית לשמירת החוק, והשתתפותן של חברות כנסת בפעילות נשות הכותל, תוך הפרה בוטה של פסיקת בג"ץ ולמרות התנגדות המשטרה, מהווה צעד חמור המעביר לציבור מסר כאילו פסיקות בג"ץ והחלטות המשטרה הן בגדר המלצה בלבד.
כבר לפני זמן רב התגייסתי לפעילות להסדרה מחודשת של רחבת הכותל כך שתהיה נגישה לכלל הציבור הישראלי והיהודי על זרמיו, תוך התחשבות בכולן ובכולם, ואמשיך לפעול בדרך זו על מנת לפתור את הנושא"

לדברים בעמוד הפייסבוק של ח"כ עליזה לביא

ח"כ אלי בן-דהן –

"זהו אקט פרובוקטיבי. אני מתפלא על כל מי שרוממות שלטון החוק בגרונו, במיוחד מנהיגי הציבור, שצריכים להיות דוגמה לשמירת שלטון החוק ולקיימו ובמקום זאת, פועלים בניגוד לפסק הדין של בג"ץ. אני מצפה משלטונות החוק לאכוף את החלטות בג"ץ והיועץ המשפטי לממשלה".

לידיעה המלאה בYnet

ח"כ אורי אריאל –

"הבוקר הגיעו לרחבת הכותל המערבי קבוצת נשים, כשהן מפירות ברגל גסה את כללי ההתנהגות במקום, ומבקשות לפגוע ברגשות המתפללים, ואף הגדילו לעשות מה שלא עשו בעבר כשהניחו תפילין, שהמשטרה עמדה לראשונה מנגד ולא פועלת נגדן. קבוצה זו עתרה לבג"ץ לפני כעשר שנים ובית המשפט בהרכב מורחב ייעד להן מקום בקשת רובינסון, כשהיועץ המשפטי לממשלה הבהיר מפורשות כי בעקבות כך על המשטרה למנוע כל הפרה מכללי ההתנהגות שנקבעו ברחבת הכותל המערבי. ההקצנה שלהן תוביל את כולנו ל"מלחמת אחים" חלילה ברחבת הכותל המערבי. לא יעלה על הדעת שעליית חברי להר הבית נעשית תוך הקפדה על הכללים על ידי המשטרה, ואילו ברחבת הכותל המערבי נתעלם מהקפדה על כללי התנהגות וסדר ציבורי".

לידיעה המלאה באתר כיפה

ח"כ ישראל אייכלר – 

הפנה שאלה רטורית לשר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', שנכח במליאת הכנסת: "האם אתם שוקלים להעביר את סמכות השמירה על הכותל המערבי לווקף המוסלמי?". אייכלר הוסיף: "המשטרה מנעה מח"כ פייגלין להיכנס להר הבית בשבוע שעבר בצדק, אך למה לא מנעו היום מחברות הכנסת לפעול ברחבת הכותל המערבי? יש סדר ויש כללים. זו לא אנרכיה ולא כיכר המדינה. יש מקומות אחרים להפגנות. את הדת יש לכבד לפי כלליה. במדינת היהודים יש תחושה שהדת היא הפקר ומרמס לכל מי שרוצה לפגוע בה. אל למשטרת ישראל להיכנע לטרור התקשורתי ולחברות הכנסת שמוציאות דיבת הארץ רעה".

לידיעה המלאה באתר הכנסת

ח"כ מיקי לוי – 

"אני מצר על תפילת הנשים היום בכותל. נפגשתי עם נציגתן וניסיתי למנוע את אותה תפילה עם טליתות ותפילין. כמפקד מחוז ירושלים לא איפשרתי בעבר את התפילה הזאת, כי היא פוגעת באיזונים המאוד עדינים שיש במקום הזה. תפילת נשים שלא כדרך המקום יוצרת מתחים מיותרים, תקיפות הדדיות ופציעות. אין צורך ליצור שנאת חינם ביננו. אני קורא לחברות הכנסת שעשו את המעשה הבוקר: צריך להיות חכם ולא צודק".

לידיעה המלאה באתר הכנסת