כחול לבן בקמפיין נגד הציונות הדתית. ח"כ שטרן: "אני פגוע מכך שהבית החרד״לי, צובעים בחרדל את זהותה היהודית של מדינת ישראל".

בסוף השבוע, שבת 1.2.2020 פרסמו מפלגת כחול לבן קמפיין נגד הציונות הדתית. בפרסום מופיע דגל של מדינה ישראל צבוע בחרדל עם הכיתוב: "כל כך הרבה חרדל שכבר אין לזה טעם".

יו"ר ימינה ח"כ נפתלי בנט הגיב לקמפיין וכתב בדף הפייסבוק שלו:

"יאיר לפיד, בני גנץ, אלעזר שטרן, יעל גרמן—תתביישו לכם. אני מבין שזה באופנה עכשיו לתקוף את הציונות הדתית, לקרוא להן סרטן, לנצל אותם ולזרוק, להזהיר שאסור שיתקדמו מדי בצבא ואז לתת להם למסור את החיים בשביל אלה שמכפישים אותם. אז עכשיו יש אוייב חדש: החרדלים. זה הרי כל-כך קל. הדוסים האלה, שלומדים תורה המון תורה, שיש להם מלא ילדים. הם גם נראים שונה מהדתיים המודרניים. אז הנה אסביר לכם: אני נחשב הכי "לייט" שיש. בדיוק הדמות. גר ברעננה, הייטק, אין לי פאות ארוכות במיוחד. ואני אוהב את אותם חרדלניקים אהבת נפש, ומעריץ את מסירות הנפש שלהם. כי מי הם באמת? הם אנשים שהחליטו להקדיש את חייהם לאידיאלים, לתורה, לעם ישראל. ולשלם מחיר אישי כבד. לומדים תורה, משרתים בצה"ל, לא משנים כל יומיים את דעתם בגלל איזה סקר חדש".

ח"כ אלעזר שטרן (כחול לבן):

"רבים בציונות הדתית נפגעו. אקדים ואומר – אני תמיד מרגיש לא נוח כשאנשים נפגעים ומי שמכיר אותי יודע היטב שהכללה של קבוצות ואנשים נוגדת את ערכי הבסיסיים ביותר. האמת היא, שאני כבר שנים פגוע מכך שהבית היהודי/החרד״לי/ימינה או איך שתקראו לזה, כל אחד לחוד וכולם יחד, צובעים בחרדל לא רק את הכיפה הסרוגה שלראשי, לא רק את הציונות הדתית, אלא גם את זהותה היהודית של מדינת ישראל. מי שהטילה וטו על צירוף נשים לגוף הבוחר של הרבנות הראשית לישראל, צבעה אותה בחרדל. מי שסייע לבחירת רבנים ראשיים לישראל המתנגדים לשירות נשים בצה״ל (ברוח הר המור), צבע את המדינה בחרדל. מי שסיכל חוק גיור המקל על גיורים של רבים מאחינו על ידי רבנים מהציונות הדתית בדרך אורתודוקסית אך מקרבת יותר והביא להתבוללות גדולה בקרבנו, בגד בערכיה של הציונות הדתית וצבע אותה בחרדל. מי שסיכל פעמים מספר חוק שבת ברוח אמנת גביזון מדן, צבע את המדינה בחרדל. מי ששתק כאשר שר חינוך חרד״לי העליב אלפים רבים של משפחות בישראל מתוכם גם בציונות הדתית שאחד מילדיהם בעל נטיות מיניות שונות והגדיר אותן כמשפחות לא בריאות, צבע את המדינה בחרדל. מי מהציונות הדתית שנותן יד לקידומו של חבר כנסת או שר שדוגל בהפרדה בחדרי לידה, צובע את הציונות הדתית בחרדל. פעלתי במשך כשבע שנים בכנסת ושנים ארוכות קודם לכן בצה״ל ובחיי האזרחיים בדיוק ההפך מכל מה שכתוב כאן. כך גם אמשיך בע״ה לפעול. האם האמת הזאת כואבת למי שנחשף לפוסט הזה ונתן או נותן יד לבית היהודי/חרד״לי/ימינה? חבל. האמת היא, ייקח יום, יומיים, שלושה ותתגברו. לי, כמי שגאה בהשתייכותי לציונות הדתית, כמי שילדיי ונכדיי חיים ובע״ה ימשיכו לחיות בתוך הציונות הדתית, זה כואב כבר שנים וימשיך לכאוב".

ח"כ מאיר כהן (כחול לבן) התראיין לתוכנית הרדיו של בן כספית וינון מגל ואמר כהן:

"החרד"לים השתלטו על הציונות הדתית והפכו אותה ליותר קיצונית, ממדרת, ממתגת וממירה כל מיני אנשים. הקמפיין עם דגל הדיו אושר, אני לא אהבתי אותו".