יותר ממאה רבנים חתמו על מכתב התוקף את חברי הקהילה הגאה כגיבוי למתקפה נגד הרב אריה שטרן. ח"כ סתיו שפיר: "אסור להתעכב אפילו דקה על המילים הקשות של הנהגה שאיבדה שליטה".

במהלך סוף השבוע שעבר, חמישי 26.07.2018 פורסם מכתב בו מאשימים כמאה רבנים מהציונות הדתית את ארגוני הלהט"ב ב"טרור אגרסיבי" וב"שטיפת מוח תקשורתית".

הרבנים, בהם יגאל לוינשטיין, שמואל אליהו, דב ליאור ובכירים נוספים טוענים כי הילדים שיוולדו בפונדקאות לזוגות הומואים "יהיו אומללים אם לא יאומצו במשפחות נורמטיביות".

את המכתב פרסמו הרבנים, ביוזמת ארגון רבני דרך אמונה, נאמני הרבנות הראשית ומרכז ליב"ה , כגיבוי למתקפה נגד רב העיר ירושלים אריה שטרן.

כזכור, בתחילת השבוע פרסם תאגיד השידור הציבורי "כאן" הקלטה מדבריו של שטרן, במהלכה יצא נגד הקהילה הגאה, סביב חוק הפונדקאות וטען כי התעמולה הלהט"בית ומסע ההפחדה בתקשורת לא ירתיעו אותו מלומר את האמת של תורת ישראל.

ח"כ מיכל בירן (המחנה הציוני): "רבנים בציונות הדתית טוענים שהם "מייצגים את הרוב הבריא", והם נגד אלו שרוצים "להפוך סוטים לגיבורים". עוד לא הבנתם שהאנשים שלכם לא מאחוריכם?! זמנכם עבר".

 

ח"כ סתיו שפיר (המחנה הציוני): "אני כותבת לנערות ולנערים שלומדים אצל הרבנים האלה: אתם לא סוטים. אתם מופלאים, אתם אנשים טובים, חזקים, אוהבים והכי חשוב שווים. אסור להתעכב אפילו דקה על המילים הקשות של הנהגה שאיבדה שליטה ומנסה בכוח לגרור אותנו עשרות שנים אחורה. החברה הישראלית התעוררה".

 

ח"כ מרב מיכאלי (המחנה הציוני): "סוטים, ואיסור לקיים את המציאות הזו של הלהט"בים בכלל. זה הקול האמיתי שמנהל את הממשלה הזאת. בנט, שקד ונתניהו מנוהלים ע"י האנשים האלה והדעות האלה. ככה תיראה מדינת ישראל אם לא נחליף אותם".

ח"כ יעל גרמן (יש עתיד): "במקום לקרוא לאחדות, הרבנים מנסים לנכס את הגדרת המושג משפחה ולקבע מה נורמטיבי ומה סוטה. הגיע הזמן שיכירו שגם בציונות הדתית יש הומואים, לסביות בי וטרנסג'נדרים ושום מכתב לא ישנה את היותם נורמטיבים לחלוטין ורוצים לחיות חיים מלאים ושווים מחוץ לארון. הציבור הישראלי מאס בפילוג ורוצה חקיקה שוויונית שתבטיח את מה שכבר ברור לרוב: משפחה נורמטיבית ואוהבת לא נמדדת בנטיה מינית או זהות מגדרית".

ח"כ איילת נחמיאס ורבין (המחנה הציוני) : "הרבנים של הציונות הדתית, ולא לראשונה, מתנהגים כמי שמאבדים את העשתונות. כמי שרואה חשיבות גדולה בשמירה על תודעה יהודית ודתית, אני רואה בכאב גדול כיצד מורי הדרך הרוחניים לא מחמיצים הזדמנות לאבד עוד ועוד ציבורים. קהילת הלהט״ב נוכחת, קיימת והשמיעה את קולה בביטחון. רבים ורבות מהם בני ובנות הציונות הדתית, רבים מהם מתעקשים להמשיך להיות דתיים. אבל כשמסיתים ומפלגים, כשקוראים לאנשים המעולים האלה ״סוטים״ זהו אובדן הדרך של כל ערך אנושי".