יו"ר עתיד ח"כ יאיר לפיד בהודעה כי מפלגתו לא תתמוך בחוק הגיוס: "הקואליציה עשתה קומבינה עם החרדים, ולכן לא נתמוך בחוק הגיוס'".

היום, שני 24.12.2018 הודיע יו"ר יש עתיד ח"כ יאיר לפיד כי מפלגתו לא תתמוך בחוק הגיוס.

הודעתו של ח"כ יאיר לפיד יצאה לאחר הודעה מטעם משרד ראש הממשלה בה נכתב, כי "ראש הממשלה נתניהו מחויב לחוק שגובש על ידי צה"ל והובא לקריאה ראשונה על ידי ליברמן ובתמיכת לפיד. בניגוד לספינים שהם מפזרים, אין שום דילים או הסכמים עם אף גורם אחר – החוק יובא ככתבו וכלשונו בדיוק כפי שתמכו בו ליברמן ולפיד בקריאה ראשונה, בלי שום שינוי"

 

יו"ר יש עתיד ח"כ יאיר לפיד: "יש פה יותר מידי קומבינות- יש עתיד תצביע נגד חוק הגיוס. יש לנו ראיות שיש פה ניסיון להעביר כסף למפלגות החרדיות תמורת חוק הגיוס. אנו לא ניתן את ידינו לזה שמשתמטים יקבלו כסף מהממשלה, נתניהו נכנע להם בכל דבר כי הוא מפחד מהם. נלך לבחירות. אחרי הבחירות ממשלה בראשותי תעביר את חוק הגיוס בלי קומבינות ובלי רמאויותהגיע הזמן לרפא את הפצע הזה בחברה הישראלית".

 

יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי: "אני שמח ש'יש עתיד' חזרה אל המחנה שמתנגד לבלוף הגיוס, שלא מביא לשוויון בנטל. אנחנו נותרנו בעמדתנו: להביא לפירוק הקואליציה, ובמקום זגזוגים – תגמול לחיילים. חיילי צה"ל מסכנים את חייהם למען הביטחון שלנו ומקבלים בתמורה קומבינה פוליטית על הגב שלהם".

יו"ר הקואליציה ח"כ ציפי לבני (המחנה הציוני): "החוק הקרוי חוק הגיוס היה מאז ומתמיד חוק ההשתמטות. טוב שיש עתיד חזרה בה מהטעות שעשתה והסירה את התמיכה בו בעוד מועד. עם חוק או בלי חוק, נתניהו צריך ללכת. בדרכו החוצה ינסה להרוס את מה שנשאר מהדמוקרטיה הישראלית ואסור לתת לו את זה. כשראש ממשלה טוען שהתיקים נגדו תפורים ושהמשחק מכור, הוא אומר שכל מדינת ישראל היא מושחתת. כמובן שבכירי הליכוד מתגייסים להצלת עורו, אומרים שהציבור לא יקבל הכרעה משפטית, קוראים למרי אזרחי נגד המוסדות עצמם. הם יורקים על כל מה שהליכוד היה פעם, על כל מה שז׳בוטינסקי ומנחם בגין האמינו בו. מי שמשתף פעולה עם הטיעון הזה שותף להרס מדינת ישראל לצרכיו הפוליטיים ולצרכים האישיים של נתניהו. ישראל חזקה וחשובה מכולם ביחד והיא לא תהיה בת ערובה של נתניהו. ויש לנו בחוץ אויבים ומולם נתניהו נכשל בגדול".

 

סגן שר הביטחון ח"כ הרב אלי בן דהן (הבית היהודי): "כפי שהצגתי את חוק הגיוס בכנסת אז ואמרתי שהחוק הוא חוק טוב שמאזן בין הצרכים של הצבא לבין לומדי התורה ולכן אני קורא שוב לחבריי החרדים בואו תתמכו בהצעת החוק הזו.  זה חוק טוב שמאפשר גם לכם לשמור על עולם התורה ולאפשר למי שאיננו לומד תורה מהציבור החרדי, להתגייס".

 

שר הביטחון לשעבר ח"כ אביגדור ליברמן (ישראל ביתנו): "מפלגתי תתנה כל כניסה לקואליציה עתידית בחקיקת חוק הגיוס באותו נוסח של החוק שאושר בקריאה ראשונה. אנחנו רוצים לוודא שלמרות חרושת השמועות, אין שום דיל בין הליכוד למפלגות החרדיות בנוגע לחוק הגיוס. אנחנו מראש אומרים שנתנה את הכניסה לקואליציה הבאה בכך שחוק הגיוס לא ישונה".

ח"כ מנחם אליעזר מוזס (יהדות התורה): "מי אמר שחוק הגיוס צריך לעבור? בשביל מה צריכים את זה עכשיו? אצל 'חוק טל' גם חיינו שנה וחצי בלי שום חוק, ולא לקחו אף תלמיד מהסטנדר, לא הגיעו נגמ"שים לישיבות לקחת את הבחורים. אני לא יודע מה נדלקו שצריכים חוק לפני ה-21 לחודש, אני לא יודע מה קורה כאן"