ח"כ גינזבורג בריאיון לערוץ הכנסת: "יחסי דת ומדינה לא יהיו פריצות דרך בממשלה הזאת. זה חלק מהפשרות שאנחנו צריכים לקיים".

הבוקר, ראשון 7.6.2020 פורסם קטע קטן מתוך ריאיון של יו"ר סיעת כחול לבן ‎ח"כ איתן גינזבורג בתוכנית של ערוץ הכנסת 'הממד אחד על אחד' בו הוא מתייחס לנושא הקהילה הגאה ומצהיר כי כנראה לא יהיו פריצות דרך בממשלה הזו.

יו"ר סיעת כחול לבן ח"כ איתן גינזבורג:

"אנחנו כחול לבן מחויבים לקהילה הגאה ואני בטח מחויב לקהילה הגאה. אין ספק שהממשלה תהיה מאתגרת בהקשר הזה. כל יחסי דת ומדינה כנראה לא יהיו פריצות דרך בממשלה הזאת. זה חלק מהפשרות שאנחנו צריכים לקיים. יחד עם זאת אני כבר הכנתי תוכנית שמקדמת את הקהילה הגאה במשרדי הממשלה השונים. כבר דיברתי עם מספר שרים לראות איך אפשר לקדם הטבות וזכויות לקהילה הגאה מתוך משרדי ממשלה לאו דווקא בחקיקה ראשית אבל במדיניות ממשלת ומשרדית. אפילו ארגוני הקהילה הגאה מאוד מצפים לכך שיהיה שינוי תפיסתי בתוך משרדי הממשלה".

ח"כ עידן רול (יש עתיד- תלם):

"איתן, רצנו יחד בשלוש מערכות בחירות, אנחנו חלק מאותה קהילה, עצוב לי עבור הקהילה ועבורך על כך שמכרתם את כל העקרונות שלכם וכל ההבטחות שלכם בשביל להיכנס לממשלה ולקבל ג׳ובים מיותרים וכיבודים מיותרים. מחובתנו לחוקק למען הציבור, אם לא תלחם עבור הקהילה שלך אז עבור מי כן?. ‏אם לא תפעל עבור פריצת דרך לקהילה שלך, אם לא תפעל לעזור לזוגות נוספים להפוך להורים מבלי לעבור את מסע הייסורים שאני ואתה עברנו, עבור מה כן תלחם? ‏הכנסת היא הרשות המחוקקת, להגיד שלא תפעל באמצעות חקיקה זה זלזול בקהילה ובבוחרים שלך. הקהילה סיימה להיות סוג ב׳ ולהסתפק בפירורים. אולי תפנוקי הממשלה גרמו לך לשכוח, אבל אנחנו אזרחים שווים".

גם יו"ר האופוזיציה ח"כ יאיר לפיד (יש עתיד- תל"ם) הגיב לדבריו וכתב:

"‏איתן, יש לך שני ילדים מהממים שהגיעו מהליך פונדקאות. איך אתה מסוגל למנוע מחברי הקהילה שלך להיות אבא? איך אתה מסתכל על עצמך בראי בבוקר? מה אתה מספר לעצמך? שג'וב של יו"ר ועדה בכנסת שווה את זה?".

ח"כ איתן גינזבורג (כחול לבן) השיב לו:

"יאיר, כמובן שלא תפספס הזדמנות לייצר ספינים. אני בניגוד אליך גיבשתי תכנית סדורה לקידום הקהילה הגאה בתיאום עם הארגונים ששמחים על שיתוף הפעולה. כמי שהיה שר בממשלה שלא ממש קידמה את הקהילה, אתה יודע שיש דרכים רבות להשפיע. ברמה האישית, הייתי מצפה ממך לפחות לצפות בראיון לפני שאתה מצייץ".

חוק הפונדקאות? יו"ר סיעת כחול לבן איתן גינזבורג – Eitan Ginzburg אומר בנוגע לזכויות להט"ב בריאיון לרועי כ"ץ – Roy Katz בתוכנית "המדד אחד על אחד": "כנראה לא יהיו פריצות דרך בממשלה הזו". עם זאת, טוען גינזבורג: "לא הכול צריך בחקיקה. אפשר לקדם הטבות וזכויות במדיניות ממשלתית". התוכנית המלאה מחר ב-21:00

פורסם על ידי ‏ערוץ כנסת‏ ב- יום ראשון, 7 ביוני 2020