יו"ר סיעת יהדות התורה, ח"כ מוזס: "אנו דורשים בצורה חד-משמעית לתקן את חוקי השבת ולחזור לסטטוס-קוו"

ביום שני ה-20.11.2017 במסגרת דיוני מליאת הכנסת, התבטא יו"ר סיעת יהדות התורה, ח"כ מנחם מוזס, בנושא ביצוע עבודות התשתית בשבת. בנאומו הצהיר ח"כ מוזס כי סיעת יהדות התורה דורשת בצורה חד משמעית לתקן את חוקי השבת, ולחזור לסטטוס קוו, וכך גם תדרוש ביום רביעי בפגישה עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו.

 בעולם כולו אין שומרים שבת, כי לא מצווים על שמירת שבת, ואין יום שהתנועה נעצרת בו. ולמרות זאת מתבצעות עבודות שדרוג ותחזוקה, תוך כדי שהתנועה זורמת, וסדר-היום של הנוסעים ועוברי הדרך ממשיך כשגרה. ואם בעולם כך, אין סיבה שכאן, בארץ ישראל, במדינת היהודים, לא יפעלו באותה מתכונת ויבצעו את העבודות הנדרשות תוך כדי תנועה, בימי חול.
כביש מס' 38 פלוס כביש 1 מבית שמש לירושלים דרך שער הגיא הוכיח שאין צורך לחלל את השבת, ואפשר לנצל את הטכנולוגיה ההופכת לילה ליום, כפי שבוצע בכבישים האלה. הכבישים האלה בוצעו בלי חילול שבת, וכל העבודה הייתה בשעות הלילה.
שמירת השבת היא ערך עליון. אנו שותפים לקואליציה שקבעה כי לא תהיה פגיעה בסטטוס-קוו הדתי, וכי השבת תישמר על ידי משרדי הממשלה ושלוחותיהם. אין מדובר כאן בפיקוח נפש, ואין נשקפת סכנה לציבור. עבודות השדרוג תתבצענה בימות החול, כפי שמקובל בעולם כולו, שבו אין יום שנשמרת קדושתו, והתנועה זורמת 7 כפול 24 שעות.

ביצוע עבודות בשבת פוגע בציבור רחב מאוד בארץ ובעולם, ששמירת השבת קדושה לליבו וחילולה מכאיב לו ופוגע בו. ביום רביעי תתקיים, ישיבה עם ראש הממשלה והנוגעים בדבר, ואנו דורשים חד-משמעית לתקן את חוקי השבת ולחזור לסטטוס-קוו, ובזכות השבת ניוושע בכל הברכות האמורות בתורה המושפעות על ידי שבת קודש.