יו"ר מרצ ניצן הורוביץ כותב בדף הפייסבוק האישי שלו: "אל תספרו לנו שאין הדתה, כל הורה בישראל יודע להגיד לכם שיש".

היום, חמישי 4.7.2019 פרסם יו"ר מרצ ניצן הורוביץ' פוסט בדף הפייסבוק שלו אודות עמדתו לגבי מסגרות החינוך בעיר שוהם ותהליך ההדתה בבתי הספר.

כזכור, במהלך סוף השבוע, חמישי נבחר חבר הכנסת לשעבר ניצן הורוביץ לתפקיד יו"ר מפלגת מרצ לאחר שזכה ב-56% מקולות חברי ועידת המפלגה. יושבת הראש הנוכחית של מרצ, ח"כ תמר זנדברג, קיבלה 43% מהקולות.

את הפוסט, הוא כותב בעקבות מאמר דעה של אורי משגב אשר התפרסם בעיתון 'הארץ' אודות הדתה בחינוך כמקרה כללי, והעיר שוהם כמקרה פרטי.

יו"ר מרצ ניצן הורוביץ כותב': ״הדתה שמדתה״? ספרו את זה להורים של ילדי בית הספר "אבן חן" בשוהם. בית ספר ממלכתי, ביישוב עם 92% אחוז חילונים, שבהחלטת ראש המועצה הופך יום אחד להיות בית ספר דתי. זה מתחיל במה שנקרא כיתות "משולבות", שזה אומר שמשלבים תכנים דתיים בחינוך של הילדים שלנו. עמותות דתיות שנכנסות עם הרבה כסף לבתי הספר ומציעות להורים תנאים משופרים: כיתות קטנות, השקעה כספית, יחס אישי לילדים… איזה הורה לא ירצה את זה? במקביל, במקום שיתקצבו כיתות רגילות, בדיוק כמו בכיתות המשולבות, נותנים להן פחות. זאת השיטה. מתחילים בסגירת בית ספר ממלכתי, במקומו פותחים בית ספר דתי. ממשיכים בהקצנה בבתי הספר הדתיים, 40% משעות הלימוד במערכת החינוך הדתית מושקעות ב"זמן קודש" ומשם הדרך להדתה של כל היישוב כבר קצרה. אז אל תספרו לנו שאין הדתה, כל הורה בישראל יודע להגיד לכם שיש. אנחנו במרצ מתחייבים להיאבק בהדתה ולשים סוף להשתוללות הזו. כי מה שמתחיל בהדתה בבית הספר שמוביל שר החינוך פרץ, נגמר ברב אבינר שמנסה להוציא נשים מהצבא ומהפוליטיקה. במקום זה, אנחנו נקדם חינוך דמוקרטי, פלורליסטי והומניסטי. חינוך ששם את האדם במרכז".