יו"ר מרצ ניצן הורוביץ בתגובה לדרישת הרב אלי סדן: "הרבנים החשוכים מנסים לגייס את נפתלי בנט למלחמה שלהם בנשים ובקדמה".

הבוקר, שלישי 9.7.2019 פורסם כי הרב אלי סדן יו"ר המכינה הצבאית 'בני דוד' ורבנים נוספים הציבו אולטימטום ליו"ר הימין החדש להתנער מרבני צהר ומחיילות צה"ל כתנאי לאיחוד מחנה הימין.

כזכור, הרב אלי סדן מקדם בימים אלה איחוד אידאולוגי בין מפלגות הימין ולא רק ריצה בבלוק טכני. הוא דוגל כי צריך שותפות אמתית ולא הליכה מלאכותית בשביל הבחירות בלבד.

שר החינוך לשעבר נפתלי בנט הגיב לדבריו בחשבון הטוויטר שלו וכתב כי הוא "גאה בחיילות צה"ל".

יו"ר מרצ ניצן הורוביץ הגיב אף הוא לדבריו וכתב: "נפתלי בנט אל תיכנע. שמעתי שאלי סדן ושמואל אליהו מבקשים שלא תתמוך בגיוס נשים. זה לא קורה הרבה, אבל הפעם יש לך הזדמנות להיות בצד הנכון של ההיסטוריה. בצד שלנו, של מדינת ישראל החופשית שתומכת בזכויות נשים, בשיווין תעסוקתי וכן, בשירות שווה בצה"ל. או שאתה יכול לבחור שוב בצד של שונאי הנשים והשיוויון, בצד החשוך שתקוע שלוש מאות שנה אחורה בהיסטוריה. הרבנים החשוכים מנסים לגייס אותך למלחמה שלהם בנשים ובקדמה, אל תיתן להם. זאת החובה שלך לייצג גם את הנשים בציבור שלך. הרי אם זה תלוי באלי סדן ובשמואל אליהו, נשים ימחקו משילוט חוצות, יוחזרו למטבח ויושתקו. אבל אנחנו לא בסיפורה של שפחה. נפתלי, אל תיתן לזה יד. תתנער מהאמירות השובניסטיות שמסכנות פה את כולנו. זה אגב לא רק העמדות שלנו במרצ, זה פשוט להיות בן-אדם".

 

שינוי גודל גופנים