יו"ר מרצ ניצן הורוביץ במסר תקיף לשר התחבורה החדש בצלאל סמוטריץ': "מדינה לא יכולה להיות מושבתת כל סופשבוע".

הבוקר, ראשון 7.7.2019 צייץ יו"ר מרצ ניצן הורוביץ פוסט בחשבון בטוויטר האישי שלו מסר תקיף לשר התחבורה החדש בצלאל סמוטריץ' בו הוא מבהיר כי מדינה לא יכולה להיות מושבתת כל סופשבוע והתייחס לעבודות התשתית בכבישי איילון בשבת והביקורת מצד המפלגות החרדיות.

דבריו של יו"ר מרצ ניצן הורוביץ  מגיעים על רקע הביקורת נגד שיפוצים ועבודות תשתית בנתיבי איילון שמתקיימים בשבתות האחרונות וגם בשבת האחרונה.

ח"כ סמוטריץ' הרבה לתקוף  בעבר את ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר התחבורה דאז ח"כ ישראל כץ (הליכוד) על שאישרו עבודות רכבת בשבת: "מדינת ישראל בכל שנות קיומה הקפידה על שמירת השבת בפרהסיה ודאגה שלא תבוצענה פעולות כלשהן הפוגעות בקדושת השבת וברגשות הציבור. רכבת ישראל הינה גוף ממלכתי-ציבורי, ושכזה עלינו לדאוג ששמירת השבת תישמר גם בו". במכתב לנתניהו הוסיף: "אבקש את התערבותכם המהירה למניעת חילול שבת ולפגיעה ברגשות הציבור".

כזכור, לפני כשבועיים בתום משאל טלפוני בקרב שרי הממשלה, אושר מינויו של ח"כ בצלאל סמוטריץ' (האיחוד הלאומי) לשר התחבורה. ח"כ בצלאל סמוטריץ' התחייב שלא לשנות את הסטטוס קוו במשרדו ללא תיאום ואישור של ראש הממשלה בנימין נתניהו.
על פי הדיווח של העיתונאי חיים לוינסון ב'הארץ', בשבת הראשונה למינוי של ח"כ בצלאל סמוטריץ' לשר התחבורה הועסקו 272 עובדים בעבודות הרכבת, מתוכם 111 יהודים.

יו"ר מרצ ניצן הורוביץ: "שר התחבורה ‎בצלאל סמוטריץ' תראה: עובדים על תשתיות בשבת כי, ואתה יודע את זה, מדינה לא יכולה להיות מושבתת כל סופשבוע. זה באינספור תחומים, שגם אתה כשומר שבת תלוי בהם לגמרי. נתב״ג פתוח, והכבישים, ואנשים נוסעים וצריך לתחזק את המערכות. אתה שר במדינה מודרנית – תבין את זה ודי עם המשחקים".

גם ח"כ אלי אבידר (ישראל ביתנו) התייחס לנושא במהלך שבת תרבות במודיעין מכבים רעות ואמר: "אני בעד שלא יעבדו בשבת ברכבת כי אני חושב שהרכבת צריכה לעבוד בשבת. אני חושב שזוג מדימונה שרוצה ללכת לים לא יכול לקחת את המשפחה שלו רק פעמיים בשנה כי רק הנסיעות יעלו לו 500 שקל. אני חושב שהרכבת הזאת צריכה לעבוד בשבת ואנשים מנהריה שרוצים להגיע לתל אביב, יוכלו להגיע לתל אביב עם הרכבת הזאת, ויותר מזה אני חושב שכרטיסי הרכבת בשבת הזאת צריכים להיות מופחתים. ולסמוטריץ' אני רוצה להגיד, בחייך תתקדם. עוד שנייה אפשר לשים שם קטרים אוטומטים הרי מעלית שבת ושעון שבת עובד בבית של חרדים? תפעיל את הרכבת אוטומטית בלי כסף שאנשים ייסעו בשבת מה בעיה? אז תפסיק את העבודות בשבת ותן לרכבת לעבוד בשבת".