יו"ר מרצ ח"כ הורוביץ: "הגיע הזמן להחזיר את הרבנות לגודלה הטבעי. לפתוח לחלוטין את עולם הכשרות ולשים סוף למונופול".

במהלך שבוע שעבר, שלישי 26.5.2020 פרסם יו"ר מרצ ח"כ ניצן הורוביץ פוסט בדף הפייסבוק שלו, בעקבות פרסום דו"ח של רשות התחרות אשר דן בהשפעה של דרישת הרבנות הראשית לייבא מוצרי חלב בכשרות חלב ישראל על כדאיות הייבוא והתחרות בענף.

בדו"ח נכתב כי לפי בדיקה שנערכה ב-2017 מחירי מוצרי החלב בישראל גבוהים ב-79% מהממוצע במדינות OECD. אף שענף מוצרי החלב הוא אחד מענפי המזון הגדולים בישראל, הייבוא בו מתוך סך התוצרת המשווקת בארץ נמוך, ומסתכם באחוזים בודדים.

יו"ר מרצ ח"כ ניצן הורוביץ:

"מתארגנים לשבועות? קניתם גבינות? שילמתם 10% מס רבנות. רשות התחרות מפרסמת היום את מחיר הדרישות המופרכות של הרבנות מיבואני מוצרי חלב. מוצרים כשרים לחלוטין בחו"ל, אבל לא מספיק כשרים בעיני המונופול של הרבנות הישראלית. כדי שיוכלו לשווק בארץ, נדרשים היבואנים לממן שכר, טיסות, הוצאות רכב, אש"ל ועוד ועוד למשגיחים של הרבנות מישראל. פשוט הזוי. כאלו לא יקר כאן מספיק, בלי בושה מרשים לעצמם אנשי הרבנות לחגוג על חשבוננו ולגזור קופון שמן על מוצרי בסיס שיש כמעט בכל בית. הגיע הזמן להחזיר את הרבנות לגודלה הטבעי. לפתוח לחלוטין את עולם הכשרות ולשים סוף למונופול שחי על חשבוננו".