יו"ר מפלגת כחול לבן בני גנץ בכנס איפא"ק: "הכותל המערבי מספיק ארוך כדי לקבל את כולם". ח"כ משה גפני בתגובה: "אל תייעץ לנו על מה שקורה בכותל, אתה לא מבין בזה".

אתמול, שני 25.3.2019 נשא יו"ר רשימת כחול לבן, בני גנץ, את נאומו בפני ועידת איפא"ק, השדולה היהודית אמריקאית למען ישראל. במהלך נאומו התייחס גנץ לסוגיית הזרמים ומתווה הכותל והבהיר כי בכותל יש מקום לכולם.

יו"ר מפלגת כחול לבן בני גנץ: "בברגן-בלזן אף אחד לא שאל מי רפורמי ומי קונסרבטיבי, מי אורתודוכסי ומי חילוני. לפני שיצאתי לקרב, מעולם לא בדקתי מי חובש כיפה מתחת לקסדה. השיח המפלג, שקורע את עמנו החזק מבפנים, משרת אולי מטרות פוליטיות, אך הוא מפורר את מרקם חיינו המשותפים. כבעליה הגאה של כומתה אדומה, שאותה חבשו גם משחררי הכותל, אני יכול לומר לכם בגאווה שהכותל המערבי ארוך מספיק כדי לקבל בברכה את כולם. הכהניסטים לא ישלטו בארצנו, וגזענים לא יובילו את מדינתנו".

בתגובה לדבריו, ח"כ משה גפני מסיעת יהדות התורה, פרסם הערב סרטון ובו תקף גנץ על דבריו ואמר:

"שמעתי שאמרת שהכותל הוא מספיק גדול בכדי שיכנסו שם כל האנשים. אני לא מייעץ לך בנושאים שטיפלת בהם בהיותך רמטכ"ל, לא ייעצתי לך בענייני צוללות. יש לי בקשה אליך: אל תייעץ לנו על מה שקורה בכותל המערבי. על גודלו, על קדושתו, מי צריך להכנס, מי לא צריך להכנס. מה שאתה לא מבין אל תדבר, בגלל שהדיבורים שלך עושים לך נזק גדול. סתם עצה – הכותל המערבי הוא לא דירה בסביון שמכניסים לשם כל מיני מפלגות ומייצרים מפלגה גדולה כביכול. זה לא הכותל. אתה לא מבין בזה. הכותל זה מקום שאיפה שהוא נמצא יש בו את הקדושה שלו. אלפי שנים אנחנו היהודים מתפללים לכיוון הזה. אנחנו רוצים שהכותל הזה בסופו של דבר גם יבנה בית המקדש. אל תתערב בזה, אתה לא מבין בזה. תתערב בדירה בסביון שהכנסת לשם כל מיני אנשים, מתאימים או לא מתאימים כדי לעשות מפלגה שחשבת שתהיה גדולה. אל תהרוס לך את הכל במו ידיך שיראו שאתה לא מבין לא במפלגות, אבל בעיקר לא בכותל."