יו"ר מפלגת ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן הציג את דרישותיו לקראת ההסכמים הקואליציוניים. ואמר: "אין למפלגתנו בעיה להישאר באופוזיציה, באם לא יתמלאו דרישותינו בנושאי דת ומדינה

אתמול, שני 15.4.2019 באירוע הרמת כוסית של חברי המפלגת ישראל ביתנו נאם יו"ר המפלגה ח"כ אביגדור ליברמן והציג את דרישותיו לקראת ההסכמים הקואליציוניים. גם יו"ר האיחוד הלאומי, ח"כ בצלאל סמוטריץ' נועד עם ראש הממשלה והציג את דרישותיו.

יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן קרא להעביר את חוק הגיוס, הביע תמיכה במתווה הכותל, התנגד לביטול העבודות בשבת והצהיר כי לא יצטרף לקואליציה לפני שיראה את ההסכם הקואליציוני עם החרדים.

יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן: "לא נוותר על הדרישות שלנו. אין למפלגתנו בעיה להישאר באופוזיציה או לגרום לבחירות חוזרות, באם לא יתמלאו דרישותינו בנושאי דת ומדינה. לא נוותר לא על פסיק ולא על נקודה בחוק הגיוס. נדרוש להעבירו בקריאה שנייה ושלישית בדיוק באותו הנוסח. זה לא נגד הלכה ונגד החרדים, זה בעד צה"ל. אנחנו מפלגה שמכבדת את הערכים היהודיים. אנחנו נגד כפייה דתית. אנחנו בעד קדושת השבת – אבל החיים יותר חשובים. הם רוצים לבטל כל אפשרות לעבודות בשבת. כמו כן, לא ידוע לי שמתווה הכותל הוא נגד התורה וההלכה. הממשלה הצביעה בעד, כולל ראש הממשלה והשרים בנט ושקד. לבטל את מתווה הכותל זה פגיעה חמורה בקשר של מדינת ישראל עם יהדות התפוצות".

 

כמו כן, יו"ר האיחוד הלאומי ומספר 2 ברשימת איחוד מפלגות הימין, ח"כ בצלאל סמוטריץ', נועד אמש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ועם השר יריב לוין, העומד בראש צוות המו"מ הקואליציוני של הליכוד.

במהלך הפגישה ח"כ בצלאל סמוטריץ' העלה את הדרישה לפיה משרד הדתות לא יהיה בשליטה בלעדית של מפלגת ש"ס ותהיה גם לבית היהודי-איחוד לאומי השפעה משמעותית בו, הן ברמת הרבנות הראשית והן ברמת בתי הדין הרבניים.