יו"ר כחול לבן בני גנץ לועידת הנשיאים: "אשקם את הקשר עם כל הזרמים והתנועות ביהדות וניישם את מתווה הכותל".

אתמול, רביעי 19.2.2020 נאם יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ בפני ועידת הנשיאים של הארגונים היהודיים והתחייב ליישם את מתווה הכותל במידה ויבחר לראש ממשלה.

ועידת הנשיאים של הארגונים היהודיים בארצות הברית היא ארגון יהודי-ציוני הפועל בארצות הברית, ומאגד כ-50 ארגונים יהודיים לתיאום והכוונה של עמדותיהם ופעולתם בנושאים יהודיים, ישראליים וציוניים אל מול הממשל האמריקני, ממשלת ישראל וגופי שלטון אחרים.

אחת לשנה, על פי רוב בחודש פברואר, מתכנסים צירי ועידת הנשיאים בירושלים ונועדים עם מנהיגי ישראל, פוליטיקאים, אנשי חברה ואנשי אקדמיה, כדי ללמוד מהם על בעיותיה וצרכיה של ישראל בהיבטים השונים.

במהלך שהותם נפגשו בין היתר עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, יושב ראש הכנסת ח"כ יולי אדלשטיין (הליכוד) וחברי הכנסת גדעון סער (הליכוד), אלי אבידר (ישראל ביתנו) ועומר ינקלביץ' (כחול לבן).

יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ נאם בפני הועידה ואמר :

"יהודים מותקפים ברחבי העולם בבתי הכנסת באופן שמזכיר תקופות אפלות. האנטישמיות אינה נחלת העבר. אלו רק פנים חדשות, לאותה בורות ושנאה קדומה. כראש ממשלה אהיה מחויב להגן לא רק על אזרחי ישראל, אלא גם על כל יהודי העולם, ואני מתכוון לראות בכך שליחות. אשקם את הקשר עם כל הזרמים והתנועות ביהדות ובין השאר, ניישם את מתווה הכותל, כך שכל יהודי בכל קהילה יוכל להרגיש בישראל כמו בבית".

גם שרת התפוצות ח"כ ציפי חוטובלי (הליכוד) נאמה בפני הועידה וצייצה לאחר מכן:

"שמחה מדי שנה על המפגש החשוב הזה והשנה כשרת תפוצות דיברתי על המחויבות של מדינת ישראל לכל יהודי, ״ברית היעוד שלנו כעם יהודי גדולה יותר מכל מחלוקת פוליטית".