יו"ר ישראל ביתנו ליברמן על הקלטות משיעורים במכינת 'עוצם': "נחשפים לכוונות האמיתיות של שר החינוך להפוך את ישראל למדינת הלכה".

אתמול, רביעי 28.8.2019 כתב התחקירים של חדשות 13, עומרי מניב חשף סרטונים של רב בכיר במכינה, הרב אסף נאמבורג המטיף נגד חילונים ועל התגייסות נשים לצה"ל.

כזכור, עד לפני כמה חודשים עמד בראש המכינה הרב רפי פרץ, אשר הקים את המכינה לפני עשרים ושמונה שנים.

יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן הגיב לפרסום ההקלטות ואמר:

״אנחנו כבר לא מופתעים. פעם אחר פעם אנחנו נחשפים לכוונות האמיתיות של שר החינוך פרץ וחבריו שמנסים להפוך את מדינת ישראל למדינת הלכה. אנחנו לא ניתן להם לעשות זאת. בבחירות הקרובות ההכרעה לא תהיה בין נתניהו לגנץ אלא בין "ישראל ביתנו" לישראל של הרב פרץ, סמוטריץ', דרעי וליצמן".

ח"כ אופיר סופר (הבית היהודי):

"‏שום פייק וחצאי שיעורי תורה לא יסתירו את האמת. האמת שתחתיו של רפי פרץ, אדם צדיק בפני עצמו התחנכו אלפי תלמידים ששירתו ומשרתים שירות ביחידות הכי קרביות בצה"ל ולאחר מכן תרמו וממשיכים לתרום בצורה מרבית לחברה הישראלית, בקיצור מלח הארץ".

שר התחבורה ח"כ בצלאל סמוטריץ' (האיחוד הלאומי):

"‏בשביל לדעת ש 1+1=2 לא צריך 5 יח' מתמטיקה. עם התוצרים המצויינים של מכינת עוצם שהקים הרב רפי פרץ ומפעל המכינות המפואר כולו קשה להתווכח: טובי הלוחמים, הקצינים והמפקדים בצה"ל, ואנשים אידיאליסטים שתורמים המון לחברה גם אח"כ. אם אלה התוצרים כנראה החינוך שם טוב. כל השאר פייק".

ח"כ יוראי להב הרצנו (כחול לבן) הגיב לדבריו של סמוטריץ' וכתב:

"‏‎‎למען השם, אתה שר בממשלת ישראל. איך אתה לא מגנה את הדברים האלה שיוצאים נגד צבא ההגנה לישראל, נגד החילונים, נגד ראש ממשלתנו הראשון, נגד נשים. מדובר בדברי בלע שחותרים תחת התשתית המוסרית של מדינת ישראל ונגד ערכים אוניברסאליים שהיהדות נתנה לנו ולעולם כולו. בושה וחרפה. ‏‎בושה וחרפה. אסור לשר פרץ, שזוהי משנתו, להמשיך לכהן דקה נוספת כשר החינוך של מדינת ישראל. כחול לבן מוכרחה לנצח בבחירות כדי לשלוח את פרץ והקיצונים הרחק לספסלי האופוזיציה".

שר החינוך הרב ח"כ רפי פרץ התייחס  לדברים ואמר:

"המכינה שלנו מחנכת לאהבת ישראל, את הדרך הזו של המכינה אנחנו נכניס גם לבתי הספר. אני בז לאלה שמנסים להכניס מקלות בגלגלים לצרכים ציניים, לא יצלח להם. אני מלמד ולימדתי את תפיסת בן גוריון, אם הוא היה כאן, היה גאה שיש לו שר מהציונות הדתית".