יו"ר ישראל ביתנו, ליברמן בתגובה להקלטות אודות התנגדותו לקיום מצעדי גאווה: "אנחנו לא נגד הדת ולא נגד חרדים. איש באמונתו יחיה".

היום, חמישי 22.2019 , יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן מגיב לסרטון שנחשף בערוץ 12 אודות פגישתו עם נציג הפלג הירושלמי, וכותב מכתב לראשי ארגוני הלהט"ב אודות עמדותיו בקיום מצעדי גאווה.

כזכור, בסרטון אשר פורסם השבוע על ידי פרשן של חדשות 12 עמית סגל, נראה יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן נפגש עם מנהיג הפלג הירושלמי הרב שמואל אוירבך ז"ל, בכדי לקבל את קולות החרדים הקיצוניים בבחירות 2013 לראשות העיר ירושלים. כחלק מהעסקה הם מדברים בין היתר על ביטול מצעד הגאווה בעיר ירושלים.

בעקבות פרסום הסרטון, ראשי ארגוני הלהט"ב פנו אל ח"כ אביגדור ליברמן בכדי לקבל את תגובתו לפרסום. במכתב שכתב לראשי ארגוני הלהט"ב מציין יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן כי הוא תומך בקיום מצעדי גאווה, אך לא בעריכתם קרוב לאוכלוסייה חרדית.

יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן:

"ישראל ביתנו מיום הקמתה ועד היום ישראל ביתנו דוגלת בעיקרון של חיה ותן לחיות ומכבדת כל אדם באשר הוא. כפי שהזכרתם במכתבכם, ח"כ אלי אבידר אף השתתף באירועי חודש הגאווה. יחד עם זאת, אנחנו לא נגד הדת ולא נגד החרדים. כל אדם באמונתו יחיה. ציינתי לא פעם שאני אהיה הראשון שיתנגד לפתיחת מרכולים בשבת בבני ברק, אבל אני אעמוד על כך שלא יסגרו מרכולים בתל אביב או באשדוד. על פי אותו ההיגיון אני מתייחס למצעדי הגאווה. לצערי החלטות בנושאי דת ומדינה שכן הצלחנו להעביר, בוטלו כאשר עזבנו את הקואליציה. המחויבות של הליכוד למפלגות החרדיות במהלך עשר השנים האחרונות, הובילה להקצנה ולסחטנות שבאה על חשבון הציבור החילוני והדבר בא לידי גם בחקיקה. ישראל ביתנו תפעל להקמת ממשלה לאומית ליברלית רחבה ללא החרדים והמשיחיים. במסגרת ההסכמים הקואליציוניים העתידיים נדרוש, בין היתר, חקיקת חוק נישואים אזרחיים".

מכתב תשובה לקהילה הגאה - חכ אביגדור ליברמן

יו"ר המחנה הדמוקרטי ניצן הורוביץ כתב בתגובה:

"ליברמן הוא זיוף. "Fake ."Fake חילוני. Fake ליברל. ולמי שעוד היו אשליות, הוא גם מתעב את הקהילה הגאה. חדשות 12 חשפו את הפרצוף האמיתי של ליברמן: פוליטיקאי שיתחנף לכל אחד שיקדם אותו, גם אם הוא רב הומופוב שרוצה לכפות את חייו על החילונים. בכתבה שהתפרסמה אתמול הוצג ליברמן מתחנף לרב שמואל אויירבך מהפלג הקיצוני שבמפלגת דגל התורה. המטרה: תמיכה במועמד "ישראל ביתנו" לראשות עיריית ירושלים ב-2013. לא מצעדים ולא פסטיבלי גייז הבטיח לו ליברמן. זה ליברמן. פעם אחר פעם הוא והמפלגה שלו הצביעו נגד החילונים ונגד הלהט"בים. נגד ברית הזוגיות ב-2010, ושוב ב-2011 ושוב ב-2013. נגד תחבורה ציבורית בשבת ב-2014 ושוב ב-2016. נגד החוקים שיבטיחו שוויון לקהילה הגאה. פעם אחר פעם. ועכשיו השיא – התנגדות למצעדי גאווה במסגרת הקומבינות הפוליטיות שלו עם הרב אויירבך. להצהיר על עצמך כאביר החילונים ולפעול נגדנו ברגע האמת – זה פחדנות. המחנה הדמוקרטי יאבק למען שוויון זכויות מלא לקהילה הגאה ויעמוד יחד עם הקהילה בכל מקום ובכל זמן. בלי לפחד ובלי לשקר. זה אומץ".