יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן במאמר לעיתון מעריב: "הדרישות שלנו בסוגיות דת ומדינה נועדו לשמור על התרבות והמסורת היהודית, והקשר העמוק והמכבד עם יהדות התפוצות"

שלשום, 26.4.2019 פרסם יו"ר ישראל ביתנו ח"כ  אביגדור ליברמן מאמר בעיתון 'מעריב' וברשתות החברתיות בו הוא מדבר אודות השיח המתנהל בין המפלגות החרדיות לבין שאר הציבור.

יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן : "לגבי השיח המתנהל היום בין המפלגות החרדיות לבין שאר הציבור, אני סבור שהפעם לא מדובר בקצת "גועליציה" או במהלכים טקטיים שנועדו לשפר עמדות במו"מ הקואליציוני. מדובר ממש ברגע של אמת. הוויכוח הוא לא בין כופרים ושונאי חרדים לבין חרדים, אלא בין שתי גישות שונות כמו שכבר הכרנו בהיסטוריה של העם היהודי – בין גישת בית הילל לגישת בית שמאי. כולנו עומדים בפני הכרעה, האם אנחנו רוצים יהדות מחבקת, מקרבת, ידידותית או יהדות נוקשה, קנאית, מפלגת ומרחיקה".

בהמשך הוא מעלה את סוגיית הדרישות שמפלגת ישראל ביתנו מעלה ותעלה במהלך ההסכמים הקואליציוניים וכותב :

"דרישות ש"ישראל ביתנו" מעלה הן בלב הקונצנזוס של החברה הישראלית – חילונית ודתית כאחת. על חוק הגיוס, כפי שהובא על ידי מערכת הביטחון חתום בין היתר הרב אייל קרים, הרב הצבאי הראשי. על מתווה הכותל, כפי שבזמנו אושר בממשלה, חתומים אביחי מנדלבליט מזכיר הממשלה דאז, ונתן שרנסקי יו"ר הסוכנות היהודית דאז. על ההצעה העדכנית בסוגית הגיור חתום מר משה נסים, שר המשפטים לשעבר ובנו של הרב יצחק נסים הרב, הראשי לישראל בעבר. אף אחד מהאנשים הנ"ל לא נמנה עם עוכרי ישראל, הם לא שונאי חרדים, והשם ישמור, הם לא חברים ב"ישראל ביתנו". כולם ללא יוצא מן הכלל מבינים דבר או שניים בהלכה".

לבסוף, מדגיש ח"כ אביגדור ליברמן כי מפלגת ישראל ביתנו מתנגדים בתוקף לכפיה דתית ומזהיר מפני כניעה לקבוצה קטנה וכוחנית אשר תוביל למאבקים מיותרים ואומר:

"כמו שהדגשתי במהלך מערכת הבחירות, אנו ב"ישראל ביתנו" אוהבים את מסורת ישראל ואת הערכים היהודיים, אבל מתנגדים בתוקף לכפיה דתית. הדרישות שלנו בסוגיות דת ומדינה נועדו לשמור על אחדות העם, התרבות והמסורת היהודית, החוסן הלאומי והקשר העמוק והמכבד עם יהדות התפוצות. לכן, אני רוצה להזהיר מכניעה לקבוצה קטנה אינטרסנטית וכוחנית שתוביל אותנו למאבקים מיותרים ולשנאת חינם".