יו"ר ימינה תקף את התנהלות רוה"מ בניהול משבר הקורונה ואמר: "פוליטיקאים החרדים עושים דין לעצמם ומסכנים את הציבור".

הבוקר, רביעי 6.1.2021 תקף יו"ר ימינה ח"כ נפתלי בנט את התנהלות ראש הממשלה בנימין נתניהו ואי השוויון האכיפתי במשבר הקורונה.

אתמול נמנעו שרי ש"ס בהצבעה על הטלת הסגר, וזאת בעקבות פגישה בין השר דרעי לנשיא מועצת החכמים של ש"ס הרב שלום כהן. בהודעת ש"ס נאמר כי דרעי הציג לרב כהן את מתווה הסגר. כשמצד אחד מדד התחלואה בעלייה וישנו פיקוח נפש ומאידך, סגירה מוחלטת של בתי הכנסת והכוללים והת"תים תהווה ביטול תורה גדול. "נשיא המועצת הכריע כי הסגר הכרחי אולם מפאת ביטול התורה יש להימנע בהצבעה."

כמו כן, אתמול הגיע לביתו של הרב קנייבסקי ראש עיריית ירושלים שביקש מהרב אישור לסגור את תלמודי התורה לבני והסמינרים לבנות. הרב קנייבסקי אמר לליאון כי הוא מאשר את סגירת תלמודי התורה למשך שבועיים, אך מאוחר יותר סיפר  מנהל תלמוד תורה אחר כי קיבל הוראה מהרב קנייבסקי שלא לסגור את המוסד גם בסגר.

יו"ר ימינה ח"כ נפתלי בנט כתב בעמוד הפייסבוק שלו בתגובה לאירועים:

"חוקיה של מדינה אינם בגדר המלצה בלבד. נתניהו בהתנהגותו הביא עלינו את המצב שבו כל אחד עושה דין לעצמו. כך החיסונים נלקחו ע״י חולדאי לצרכים פוליטיים, והפוליטיקאים החרדים עושים דין לעצמם ומסכנים את הציבור שלהם ואת כלל אזרחי ישראל. אובדן השליטה הזה הוא לצערי רעה חולה של שלטון נתניהו. שבעצמו לא ידע לתת דוגמה אישית, והניח אינטרסים פוליטיים ואישיים מעל לטובת המדינה. גם הסקטורים שכביכול מרוויחים מהאנרכיה הזאת נפגעים ממנה: במקום חיסון מסודר למורים קיבלנו פעולת יחצ לראווה עבור מפלגת חולדאי שפגעה ביכולת לקדם מהלך ארצי דומה. במקום חיסול מהיר של התחלואה במגזר החרדי, קיבלנו גמגום שמאריך סגר ומגביר שנאה. (חלק מההורים וממנהלי המוסדות מהמגזר החרדי פונים אליי ומתחננים לאכיפה שתחזיר את האחריות מהם למדינה). עם כל הכבוד, לא מדינת תל אביב תעשה דין לעצמה ולא יהיה דין שונה בבני ברק. כפי שלא אאפשר להפלות לרעה ילד המגזר החרדי כך לא אאפשר להפלות לרעה ילד שאינו מהמגזר החרדי. במשמרת שלי כראש הממשלה לא תהיינה הפגנות הדבקה המוניות ולא יהיה מצב שתלמידי החינוך הממלכתי בבית בעוד שלימודים מתקיימים בחינוך העצמאי. אצלי תהיה שותפות, לא סחטנות. השתתפות, ולא בדלנות".

יו"ר הועדה לקידום מעמד האישה ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) התייחס לנושא במהלך דיון בוועדה ואמר:

"מדינה שבה החלטות הממשלה כפופות לאישורי רבני זאת מדינה הלכה. אנחנו מכירים מדינות שבהם כוהני הדת ניצבים מעל החלטות הממשלה ואני ממש לא הייתי רוצה שנידמה להם. גם כשאני מסתכל על התוצאה שבה אומרים שרק מוסדות החינוך לבנות ונערות בלבד יסגרו במערכת החינוך החרדי אנחנו מבינים כמה הנושא הזה עקום".

כמו כן, צייץ ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) בחשבון הטוויטר שלו וכתב:

"מדינת ישראל הופכת למדינת הלכה. נתניהו הכפיף את החלטות הממשלה לאישור כהני דת. המדינות שאני מכיר שבהן זה המצב הן ממש לא מדינות שאנחנו רוצים להידמות להן. חייבים לעצור את הטירוף הזה".

גם ח"כ עפר שלח תקף את התנהלות הממשלה והמגזר החרדי וכתב:

"לו הייתי חרדי, הייתי חרד מאוד היום. לא רק ממקדם ההדבקה המטורף בציבור שלי, לא רק מזה שרשימת הישובים האדומים מורכבת כמעט כולה מישובים חרדיים וערבים. הייתי חרד ממה שיהיה פה גם אחרי הקורונה. אני בטוח שחרדים רבים מבינים: זו תמונה בלתי נתפסת. בתי הספר סגורים, פרנסתם של מאות אלפים נחרבת, ובמגזר עם הכי הרבה חולים יש חתונות, תלמודי תורה פתוחים ואפס אכיפה. מדינה שלמה מחכה למוצא פיו של רב ישיש, שמצעד מביש של מי שקוראים לעצמם מנהיגי ציבור עולים אליו לרגל, והוא עוד דן עם עצמו אם להכיר במדינת ישראל. הם מבינים שהציבור הכללי לא ישכח ולא יסלח. גם מי שלא רוצה להכליל, גם מי ששונא שאומרים על ציבור שלם שהוא "מפיץ מחלות". לו הייתי חרדי, הייתי תובע ממנהיגי לגלות אחריות כלפי. לסגור הכל, גם תלמודי תורה. לא להתנגד לאכיפה משטרתית, לא לסדר שלא ישלמו קנסות, להציל את מה שנשאר מיחסי חילונים-חרדים. נתניהו לא יעשה את זה. הוא צריך את הפוליטיקאים החרדים כדי לשמר את שלטונו ואת מאבקו במערכת המשפט. הפוליטיקאים החרדים לא יעשו את זה. הם מפ-ח-דים. הרבנים? נואשתי מלקוות שהם יציגו מנהיגות שמבינה מה באמת קורה פה. לו הייתי חרדי, הייתי עושה מעשה. לא מתחבא מאחורי "אלה הערכים שלנו, ואנחנו מוכנים למות עליהם". לא אומר "אבל הרב אמר/ לא אמר". לנוכח מה שקורה ויקרה פה, הייתי פועל".