יו"ר ימינה נשאל על זכויות להט"ב, והשיב: "אי אפשר לשנות את ההלכה, מי שרוצה לחיות כלהט"ב צריך לקבל את כל הזכויות כמו כל אדם".

במהלך סוף השבוע, חמישי 15.10.2020 יו"ר מפלגת ימינה, ח"כ נפתלי בנט, נשאל על ידי מגישת הטלוויזיה והרדיו מעיין אדם בראיון לייב באינסטגרם, מה דעתו על זכויות הקהילה הלהט"בית בישראל.

ח"כ נפתלי בנט (ימינה) ענה לה:

''אני בעד חיה ותן לחיות, בעד לכבד כל אדם, ושאת כל הזכויות שיש לכל אדם סטרייט בישראל, יהיה בצורה מלאה גם ללהט"בים, אני לא אתעסק בהלכה היהודית, אי אפשר לשנות את ההלכה. במדינת ישראל מי שרוצה לחיות כלהט"ב צריך לקבל את כל הזכויות כמו כל אדם אחר במדינת ישראל. אני חי בסביבה של אנשים שמתקראים להט"בים, היתה לי דוברת להט"בית, אני עיוור לדברים האלה, אני לא שופט בנאדם לפי נטיותיו, אני מסתכל על האישיות של בני אדם, כמו שאני לא שופט לפי תואר, אז גם לא לפי להט"ב או לא. אני אוהב את כל העם שלנו מאוד, זה משהו שקיבלתי מאבא שלי ז"ל שהיתה לו עין טובה, הוא עלה מאמריקה לפה וכל הזמן ראה טוב, לא שנא אף אחד. גם את הקהילה הלהט"בית אני אוהב וצר לי שהתקבע כאילו יש לי איזושהי בעיה",

כזכור, ביום רביעי עלתה להצבעה הצעת חוק לכינון נישואים אזרחיים בישראל, בין השאר לחברי הקהילה הגאה, אולם חברי מפלגת ימינה וח"כ בנט נעדרו מההצבעה.

ח"כ הילה שי וזאן (כחול לבן) הגיבה לדבריו של יו"ר מפלגת ימינה נפתלי בנט ואמרה:

"מוטב מאוחר מאשר אף פעם. הגיע הזמן לימין ליברלי, ימין שאוהב את יהודה ושומרון, סרוג ובאותה נשימה דורש שיווין לקהילת הלהט"ב. בנימה אישית, התנגדותם של הבית היהודי להכיר בשיווין זכויות מלא לקהילת הלהט"ב, כמו כל אזרח אחר במדינה, היא אחת הסיבות שבגללן הפסקתי לתמוך במפלגה זו ושלוחותיה".

יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ' התראיין אמר לחדשות 13,והודיע כי על אף תמיכתו של ראש מפלגתו, נפתלי בנט, במתן זכויות אזרחיות לקהילת הלהט"ב, הוא ימשיך להתנגד לכך. לדבריו:

"אני דוגל במדינה יהודית גם בפן המעשי. יש ביני לבין בנט הבדלים וסוגיות מסוג זה, אבל אנחנו מתמקדים במכנה המשותף, ובמה שמטריד את אזרחי ישראל. עם כל הכבוד לסוגיית הלהט"ב זה לא מעניין היום את אזרחי ישראל, אלא מיליון מובטלים ובעלי עסקים עצמאים שלא יודעים מה יהיה עם העסק שלהם מחר".