יו"ר ימינה איילת שקד במתקפה נגד סתיו שפיר: "האסטרטגיה שלך היא להסית באופן סמי אנטישמי נגד הציונות הדתית".

אתמול, שני 2.9.2019 יו"ר מפלגת 'ימינה', שרת המשפטים לשעבר איילת שקד, תקפה בחריפות את חברת הכנסת סתיו שפיר מהמחנה הדמוקרטי בעקבות הקמפיין שלה ושל חברי מפלגתה המשתלח בציונות הדתית וברבניה.

בפוסט שפרסמה בעמוד הפייסבוק שלה, כתבה שקד:

"סתיו, בספר שנכתב לפני כמה שנים על המחאה החברתית מספרים שבאחת ההפגנות אמרת למארגנים שעם דגל ישראל על הבמה את מוכנה לחיות, אבל את המנון התקווה את לא מסכימה שישירו. לפני כמה שבועות, לאחר שנער ערבי דקר את אחיו על רקע להטופובי האשמת בכך את הרבנים, ובאופן כללי, מאז החלה מערכת הבחירות האסטרטגיה שלך היא להסית באופן סמי אנטישמי נגד הציונות הדתית כדי לקושש קולות בשמאל. עכשיו תראי סתיו, אני באופן אישי לא מתרגשת ממך. את תצעקי ואני אמשיך לעבוד. אבל על כבודה של הציונות הדתית אינני מוחלת והפסטיבל המתועב הזה שפתחתם במחנה הדמוקרטי, במסגרתו יש ביניכם תחרות פנימית מי מגדף יותר את הדתיים- על זה לא אשתוק. לא את, לא ניצן הורביץ וגם לא יאיר 'מזהה התהליכים' גולן, האיש שביום השואה עם מדי צבא עמד והשווה אותנו לנאצים- תלמדו אותנו מהי יושרה ומהי אהבת הארץ. תביני סתיו, כשאת מספרת בכל חוג בית על כמה מושחתים המתנחלים, את אולי חושבת שאנשים לא זוכרים באיזו קלות נכנסת למפלגה שהקים אהוד ברק, מבלי לדרוש ממנו להסביר מדוע התרועע עם עבריין מין מורשע ומהו המחקר הגאוני עליו קיבל עשרה מיליון שקלים (מה הוא גילה שם במחקר הזה, סתיו? כי אם זה לא גילוי בסדר הגודל שלתורת היחסות של איינשטיין, אין הצדקה לכזה סכום). תביני סתיו- הבחירות הן עוד שבועיים, אבל החיים במדינה הזו ימשיכו גם אחריהן ואני מבקשת לומר לך, כאישה אל אישה- לא חייבים לצעוק. לא חייבים לקלל. לא חייבים לשסות. ראיתי לאחרונה ששאלו אותך בראיון מה את חושבת על איציק שמולי ואמרת "חבר כנסת". הניסיון לחלץ ממך איזו מילה טובה על שותף לדרך לא הצליח. וזה מוזר. אני חולקת על שמולי בתפיסת העולם אבל אין לי בעיה להכיר בדברים הטובים שהוא עושה. אלה ימי בחירות סתיו ואני מבינה שאת בלחץ, ואני לא פה כדי לחנך אותך (בעיקר כי זה חסר סיכוי), אבל אני פה כדי לומר לך דבר אחד: הסירי את ידייך מהציונות הדתית. הפסיקי להסית נגד האנשים הטובים האלה, נגד המגזר שממנו באו עמנואל מורנו, רועי קליין, תמר אריאל, פרופסור ישראל אומן, מרים פרץ ועוד. קחי אוויר, סתיו שפיר. ותירגעי".

ח"כ סתיו שפיר (המחנה הדמוקרטי) כתבה בתגובה:

"איילת, את והחברים שלך בלחץ כי אתם רוצים לראות כאן מדינת הלכה, מדינה שרודפת להט"בים, מדינה שעסקני דת נכנסים לכיתות כדי לשטוף את המוח לילדים בני 6, והנה החלטנו לעשות לזה סוף. להילחם בכם בכל הכח כדי להגן על ישראל הציונית והדמוקרטית. בבחירות הקודמות התגאית בפאשיזם וקיבלת רק כמה הרמות גבה, אבל הפעם יש מי שקורע מעליך את המסכה. את התחפושת של איזה "ימין כלכלי", של "משילות", בזמן שכל הסיפור שלך ושל החברים המשיחיים והכהניסטים שלך זה שחיתות. חבורה של מושחתים שהתרגלו להטיף לייבוש תקציבים חברתיים בישראל כדי לבנות בשטחים מדינת רווחה שמסכנת את בטחון ישראל. הם לא מייצגים את הציונות הדתית הבריאה והערכית – הם בסהכ חבורה של אופורטוניסטים. ובאמת איילת, מסתבר שאין גבול ליכולת שלך לעשות שימוש ציני אפילו במי שכבר אינם בין החיים, ולשרבב את שמה של הטייסת תמר אריאלי ז"ל לרשימה שלך – הרי אם זה היה תלוי בך ובפרץ ובסמוטריץ, תמר ואף אישה אחרת לא היו יכולות להתגייס לטיס ולהביא לנו כבוד. ניצול של אנשים שנהרגו לצרכייך הפוליטיים זו המפלס הנמוך ביותר של השפל. אז איילת, תילחצי, תילחצי. זה עדיף מהבושם הזול של הסיבוב הקודם שלך בבחירות".