יו"ר יהדות התורה, השר ליצמן הודיע: "אם יוטל סגר בחגים אנו נשקול פרישה". סגן השר מקלב: "לא עומד מאחורי האיום".

במהלך סוף השבוע, שישי 28.8.2020 יו"ר יהדות התורה, שר הבינוי והשיכון יעקב ליצמן, הודיע כי אם יוחלט להטיל סגר על ישראל בתקופת החגים בשל נגיף הקורונה, יהדות התורה תשקול פרישה מהממשלה.

את הדברים אמר שר הבינוי והשיכון יעקב ליצמן לעיתון 'המודיע' וטען:

"האישור לקיום הפגנות המוניות בבלפור לצד פתיחת בתי תרבות, לעומת המשך הגבלות בבתי הכנסת ומניעת הסדרת הנסיעה לאומן, הרסו את אמון הציבור במערכת. לא נאפשר הטלת סגר בחגים ואף נשקול פרישה מהממשלה אם יוחלט על כך".

אתמול, סגן השר אורי מקלב (יהדות התורה) התייחס בראיון לynet לאיום של השר ליצמן ואמר:

"אני לא הדובר שלו לכן אני לא יכול להתייחס ולא ביררתי את זה, אצלנו יש חופש ביטוי וכל אחד מדבר. אני לא עומד מאחורי האיום. אני לא מדבר באם לא יקשיבו לנו ויטילו סגר, אני מבקש ומעמיד את העמדה שלנו ושל הציבור שאני מייצג, וזה לאו דווקא הציבור הדתי, נושא התפילות צריך לקבל את היחס הנכון בצרכים שיש לא פחות מדברים אחרים ולא פחות מהיבטים אחרים. אם מדברים על סגר בחגים, לא צריך להתרחק עד אומן להבין את גדול הפגיעה, אנחנו מדברים בחוגים רבים שמתכנסים רבים וזה משהו שנותן לכל השנה. בעבר היו נוסעים חודש שלם להתפלל עם האדמו"ר עם עם הרב. צריך שיבינו במה מדובר שכן מדובר באנשים דתיים, שלא יכנה תפילה כ"מסיבה" ושלא ישלחו מכתב לנשיא אוקראינה, מכתבים בוטים כאלה עם סטיגמות על הציבור החרדי שאומר שהיהודים ידביקו את כולם".