יו"ר וועדת הכנסת ח"כ מיקי זוהר על שילוב נשים בשירות קרבי: "לא רוצה שלבת שלי תהיה נפילת רחם, מה שקורה לבחורות רבות שמשרתות בשירות קרבי"

יו"ר ועדת הכנסת, ח"כ מיקי זוהר (הליכוד), התייחס אתמול (ד') בראיון לרדיו 101.5FM לסערת גיוס הנשים לצה"ל, על רקע התנגדותם של רבנים בציונות הדתית כמו רב העיר צפת ורב העיר ראשון לציון לפקודת השירות המשותף ולשילובן של נשים בתפקידים ובמערכים שונים בצבא.

הנה כמה מן הדברים שאמר ח"כ זוהר בראיון בנושא:

"אי אפשר להוריד את הרמה הצבאית של צה"ל כדי לאפשר גיוס נשים. היום אני שומע שיש החלטה בצה"ל להוריד את הרמה המבצעית כדי לאפשר לנשים להתגייס לחטיבות קרביות, אני חושב שזה דבר לא נכון. גבר נולד שונה מאישה, ואישה יש לה יתרונות שאין לגבר, לגבר יש יתרונות שאין לאישה, ככה הקדוש ברוך הוא ברא אותנו, ואנחנו צריכים פשוט לקבל את זה.

לא הייתי רוצה שהבת שלי תסכן את בריאותה באופן קיצוני כדי לשרת ביחידה קרבית. אם יש לה את היכולת הפיזית לשרת ביחידה קרבית, אין לי שום בעיה עם זה, אבל אם אין לה את היכולת הפיזית, כמובן שאני הייתי אומר לה לא לשרת בשירות קרבי, כי אני לא רוצה שהבת שלי מחר בבוקר, תהיה לה נפילת רחם, או בעיות ברכיים, מה שקורה לבחורות רבות שמשרתות בשירות קרבי, כי הדבר הזה לא חכם ולא נכון'.

ההחלטה של צה"ל להוריד את סף הדרישות הקרביות כדי לאפשר לנשים להשתלב ביחידות קרביות זאת החלטה לא נכונה שיכולה אחר כך להיות בעוכרינו".

לקריאת הכנתבה המלאה באתר 'ערוץ 7', לחצו כאן.