יו"ר התנועה ח"כ ציפי לבני בסמינר תשתית של ישראל חופשית: "הימין החדש היא החסם הגדול ביותר לברית הזוגיות ותחבורה בשבת".

במהלך סוף השבוע, שישי, 4.1.2019 התארחה יו"ר מפלגת התנועה, ח"כ ציפי לבני בסמינר 'תשתית' של תנועת "ישראל חופשית" והרצתה אודות היחסים בין דת למדינה בפוליטיקה הישראלית.

כידוע, תנועת ישראל חופשית הינה תנועה אזרחית, הפועלת למען שינוי מערכת היחסים בין הדת והמדינה, הבטחת חופש במרחב הציבורי וכינון חברה חופשית, פלורליסטית ודמוקרטית ברוח הציונות ומגילת העצמאות. תוכנית 'תשתית' הינה מרכז בית הספר לשינוי חברתי של תנועת ישראל חופשית, המכשיר אזרחים למקצוענות ומנהיגות בתחום השינוי החברתי והפוליטי בישראל.

יו"ר מפלגת התנועה, ח"כ ציפי לבני: "הציבור הליברלי בישראל נוטה להפריד בין המפלגות החרדיות לבין מפלגת הבית היהודי / הימין החדש – אבל העובדה היא שבקואליציה של שנת 2013 – הבית היהודי היו החסם הגדול ביותר לברית הזוגיות, תחבורה מצומצמת בשבת ואף בסוגיות נקודתיות הרבה יותר ביומיום של נשים, להט"ב, דוברי רוסית ועוד. אי אפשר לצפות שיהיו פה חתונות של שני גברים ואז להצביע למפלגה שהשותפים הטבעיים שלה הם המפלגות החרדיות". 

גם ח"כ עופר שלח (יש עתיד) התארח בסמינר ואמר: "יהודית ודמוקרטית זה מתח שאנחנו יודעים לחיות איתו ועם המורכבות שלו. הפוליטיקה היא המקום בו חיינו נקבעים אבל זה לא אומר שאפשר לעשות בה כל מה שרוצים. ההתקדמות תהיה בצעדים קטנים ומלווה בפשרות. את השיח של דת ומדינה בתוך החברה הישראלית חייבים לנהל בהבנה וזהירות. אני מחתן זוגות חד מיניים וסטרייטים, אבל אנחנו כסיעה הגשנו את הצעת חוק ׳ברית הזוגיות׳ ולא קראנו לה נישואים אזרחים כדי להתחשב בציבור הדתי שמבחינתו יש משמעות דתית למילה "נישואין״. אני מבטיח כי אפעל לביטול חוק המרכולים ושיפעל למען הוצאת עמותות הדת ובכלל עמותות מבתי הספר הממלכתיים, כפי שעשה הרמטכ״ל אייזנקוט בצבא".
 

שינוי גודל גופנים