יו"ר הקואליציה דודי אמסלם על חוק המרכולים: "בקואליציה לפעמים אתה צריך לקדם דברים שאתה פחות מאמין בהם. החוק לא יישנה שום דבר במדינת ישראל"

בסוף השבוע האחרון התבטאו מספר חברי כנסת בנוגע לחוק המרכולים באמצעי התקשורת השונים, וביניהם ח"כ דודי אמסלם (הליכוד) וח"כ אורי מקלב (יהדות התורה). בין השאר התייחסו חברי הכנסת להתנגדותו של שר הביטחון ליברמן לחוק וביקורו במתחם ביג באשדוד הפועל בסוף השבוע, וכן להתבטאותו של ח"כ משה גפני באירוע סגור לפיה פקחי הגירה יאכפו את החוק.

חבר הכנסת ויו"ר הקואליציה דודי אמסלם (הליכוד) התראיין בסוף השבוע ל"אולפן שישי" והתייחס בין השאר לחוק המרכולים, ולהתבטאותו של ח"כ משה גפני שהוקלט באירוע פרטי מצהיר כי פקחי הגירה יאכפו את החוק:
"כשאתה בקואליציה אתה לא מכתיב את כל הכללים לבד. אתה בקואליציה ולפעמים אתה צריך לקדם דברים שאתה פחות מאמין בהם.
חוק המרכולים, כפי שאמר דרעי, לא יישנה שום דבר במדינת ישראל, אתה תראה שבחודש חודשיים הקרובים, הציבור יבין ששום דבר לא קרה.
ההקלטה של גפני הייתה אירוע פרטי, גפני מדבר לציבור שלו בחוג בית, לפעמים בחוגי בית הדברים יוצאים מפרופרציה."

חבר הכנסת אורי מקלב (יהדות התורה) התראיין גם הוא בסוף השבוע לעיתון "מקור ראשון", ובמסגרת הראיון התייחס לחוק המרכולים, ולהתנגדותו של שר הביטחון אביגדור ליברמן וסיעתו 'ישראל ביתנו' לחוק:
""מליברמן אני לא יכול לקבל שום מוסר. מה שהוא עשה בעניין חוק המרכולים, זה מעשה שלא ייעשה. ליברמן גילה לפתע שהמפלגה שלו מתרסקת, וחיפש הזדמנות להתבלט ולהעלות טענות פופוליסטיות. בכך הוא ערער את ממשלת הימין. זה הנזק הגדול שעושה ליברמן, שלטובת השיקולים האלקטורליים שלו מוכן לזעזע ממשלה יציבה, חוק המרכולים התעצם בגלל מפלגת ישראל ביתנו. חברי האופוזיציה – שאני לא מאשים אותם בעניין הזה – הבינו שהם יכולים לערער את הממשלה, והצליחו לעורר גם כוחות בתוך הקואליציה לטובתם. ואז הנציגה של ציבור העולים במפלגת כולנו אמרה לעצמה – 'למה שאהיה פראיירית ואתן לליברמן את כל הבמה?'. ניפחו הכול כדי להפיל את שלטון הימין, ומי שעשה את הנזק זה ליברמן". 

בנוסף, התייחס ח"כ מקלב גם לשאלת גיוס בנות לצה"ל ופקודת השירות המשותף, שעוררה סערה בקרב הציבורי החרדי בשבועות האחרונים, ואמר:
""גם היום לא צריך את הבנות, ולא כל מי שבצבא הוא נחוץ. לאף אחד בתוך הצבא אין אומץ לבוא ולהגיד שלא צריך כל כך הרבה אנשים בצה"ל. יש הרבה צעירים שהשירות שלהם לא משמעותי, אבל קידשו את צבא העם ואי אפשר לצאת מזה, הרמטכ"ל אימץ אג'נדה. זה הפך לעבודה זרה. היום זו כבר שאלה של נאורות, ויש ארגונים שמסמנים מי נאור יותר ומי פחות וצריך ליישר קו. מקדשים פה אג'נדה, ותראה מה עושים לבצלאל סמוטריץ' בגלל איזו מילה שהוא אמר בנושא".