יו"ר הסוכנות היוצא נתן שרנסקי שיגר מכתב אל יו"ר הוועדה העוסקת בחוק הלאום ח"כ אמיר אוחנה בנוגע לסעיף העוסק בתפוצות. ח"כ אמיר אוחנה: "מדינת ישראל היא הבית הלאומי של העם היהודי.

אתמול, רביעי 11.07.2018 שיגר יו"ר הסוכנות היהודית היוצא, נתן שרנסקי, מכתב ליו"ר הוועדה בכנסת העוסקת בחוק הלאום, ח"כ אמיר אוחנה (הליכוד) בטענה כי התיקונים האחרונים שהוכנסו לסעיף 6ב העוסק בתפוצות, מעוררים דאגה גדולה משום שהם תוקעים טריז בין חלקי העם בארץ ובתפוצות.

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי): "בקשתו של שרנסקי שעמדתה של יהדות ארה"ב תישמע בדיונים על חוק הלאום צודקת ונכון להיענות לה. מדינת ישראל היא ביתו של העם היהודי כולו ובחוק חשוב כזה מן הראוי שנקשיב להם. לא חייבים לקבל את עמדתם אבל להקשיב בראש פתוח ולהתחשב בדעתם ראוי וכדאי. הלו"ז צפוף ובכל זאת כדאי להתאמץ".

 

ח"כ אמיר אוחנה (הליכוד): "החלטתי להיעתר לפנייתו של יו"ר הסוכנות היהודית נתן שרנסקי. אנחנו נזמין מחר את מנכ"ל הסוכנות היהודית ג'וש שוורץ, והוא יגיע כדי לשאת דברים בשם יהדות העולם. מדינת ישראל היא הבית הלאומי של העם היהודי כולו והתנהלות אחראית מחייבת לתת מקום גם לקול החשוב הזה".