יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי השתתף בכנס במלון דן פנורמה בתל-אביב ותקף את מה שהוא מכנה ''הדתה'' במערכת החינוך.

היום, שלישי 16.102018 השתתף יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי בכנס במלון דן פנורמה בתל-אביב ודיבר נגד הדתה, מתח ביקורת על השירות הלאומי והביע הסתייגות מחתונה עם 'בלניות וטקסים.

יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי: "החופש להרגיש שווה זכויות במדינה – בין אם אתה יהודי או ערבי, חילוני או חרדי, הומו או לסבית, שמאלני או ימני. החופש לדעת שהדמוקרטיה פה תהיה חזקה גם בעתיד, החופש לשלוח את הילדים שלך לבית הספר ולא לחשוש שבת שירות לאומי תלמד אותם שההורים החילונים שלהם פחות טובים ממה שצריך. החופש להתחתן בלי לעבור דרך בלנית וטקסים שאתה לא מאמין בהם. אבל בשביל זה כמובן צריך לנצח בחירות. צריך שאנשים יחזרו להאמין שאנחנו צודקים אבל יותר מזה יחזרו לרצות לנצח. להתמקד בניצחון ולא ברטוריקה. לחזור למפלגות גדולות".

שר החינוך, ח"כ נפתלי בנט (הבית היהודי) כתב בתגובה בחשבון הפייסבוק שלו: 

"בנות השירות הלאומי הן הסיירת החברתית של מדינת ישראל. אני גאה בכן, אבי גבאי- תתנצל. אני לא אתן לאף אחד לזלזל בבנות השירות הלאומי. הנשמות הטהורות האלה, שתורמות באהבה גדולה בכל רחבי הארץ- אותן אתה תוקף? בהן אתה עושה שימוש פוליטי ציני? באמת אין גבול, מר גבאי, לציניות הפוליטית שלכם? בנות השירות הלאומי הן הסיירת החברתית שלנו. עמוד האש שהולך לפני המחנה. הן שם בימים ובלילות- בבתי החולים, בפריפריה, בעבודה עם ילדים בסיכון וגם בשירותי הביטחון. אתה רוצה לעשות פוליטיקה, אדון גבאי, תמצא לך פרייארים אחרים לחבוט בהם. בבנות השרות הלאומי לא ניתן לך לפגוע. ולבנות השירות הלאומי: גאים בכן על הכל".

יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי השיב:

"נפתלי, אל תאמץ את שיטות הפייק-ניוז של הבוס שלך. לא זקוק לתעודת כשרות ממך על ההערכה הרבה לבני ובנות שירות לאומי – מכל המגזרים – שפועלים ופועלות במסירות בטיפול בחולים, במוחלשים ובבתי אבות. פגשתי רבים מהם בסיוריי בכל בתי החולים ברחבי הארץ. אני מתנגד לחלוטין לעמותות שמופעלות על ידי אנשי הבית היהודי במימון משרד החינוך. עמותות שמעסיקות את בנות השירות הלאומי בהדרכות בבתי ספר הממלכתיים. הדרכות שמסתיימות במסר מובלע שההורים החילונים פחות טובים משום שלא מקיימים אורח חיים דתי. לזה אנחנו מתנגדים. לא ליהדות ובטח לא למסורת. אז נפתלי, אל תסיט את הדיון. הוא לא על בנות שירות לאומי ולא על יהדות. הוא על כסף שלנו שהולך לעמותות שמחנכות שאנחנו כהורים צריכים להשתפר".