טפסי הגיוס לצה"ל הותאמו לזוגות להט"בים. ח"כ יוראי להב הרצנו: "המאבק לשוויון הוא מורכב ועובר דרך לא מעט תחנות".

היום, שלישי 21.5.2019 פורסם כי טפסי הגיוס בצבא משתנים, וזאת בכדי לא לגרום למבוכה בקרב מלש"בים ומלש"ביות ממשפחות להט"ביות.

על פי הדיווח של צחי דבוש בגל"צ, לאחר מאבק מתמשך של הקהילה הלהט"בית הוחלט בצה"ל לבצע שינוי ולוותר על האפיונים 'אמא' ו'אבא' שיוחלפו ב'הורה 1' ו'הורה 2', וזאת במטרה למנוע מבוכה בשלבי הגיוס.

מדובר צה"ל נמסר: "צה"ל מעדכן ומשנה מעת לעת את השאלונים בהתאם להערות שמתקבלות ולצרכים העולים בתהליך המיון".

ח"כ יוראי להב הרצנו (כחול לבן): "מברך את ראש אכ”א ואת הרמטכ”ל על צעד חשוב בכיוון הנכון. המאבק לשוויון הוא מורכב ועובר דרך לא מעט תחנות. זו אחת מהן. משפחה לא מורכבת רק מאבא ואמא. משפחה היא משפחה".

ח"כ עידן רול (כחול לבן): "צה״ל ממשיך להוכיח שבסוגיות הנוגעות לקהילה הגאה הוא שנים לפני הממשלה. השינוי הזה לא רק מקל טכנית, אלא יש בו אמירה ערכית חשובה. וכאב גאה ורב סרן (מיל׳) זה מרגש אותי מאוד".

ח"כ מיכל רוזין (מרצ): "אני גאה ושמחה על ההחלטה שטפסי הגיוס בצבא ישתנו כדי לא לגרום למבוכה למלש"בים ומלש"ביות ממשפחות להטב"יות. ההישג הזה הגיע אחרי מאבק של שנים של הקהילה הגאה, שעלה גם בדיון שקיימנו בכנסת עם נציגי הצבא ביום זכויות הקהילה. לפעמים לא צריך יותר משינויים כאלה כדי ליצור מרחב מכיל ומכבד לקהילה הלהט"בית ולמשפחות הגאות. צריך לאמץ את הנוהל של צה"ל בכל הגופים הממשלתיים כדי שלא יהיה ילד אחד במדינת ישראל שירגיש שהמשפחה שלו שווה פחות משל אחרים".