טבח ברשת מזון הושעה מתפקידו לאחר שהמשגיח הטיל ספק ביהדותו. ליברמן: "תוצאה ישירה של הסתה".

אתמול, שני 17.2.2020 פורסם כי משגיח הכשרות של הרשת יוחננוף בסניף רחובות החליט שיהדותו של הטבח בסניף מוטלת בספק וזאת לאחר שעבד במקום במשך שבעה חודשים.

יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן הגיב לפרסום ואמר:

"הדרישה מטבח ותיק שעובד ברשת יוחננוף להציג תעודה המעידה שהוא יהודי, זו תוצאה ישירה של ההסתה הפרועה מבית מדרשו של הרב יצחק יוסף נגד העולים מבריה"מ לשעבר. מדובר בגזענות לשמה ואסור לעבור לסדר היום. ‏אתמול הגשתי עתירה כנגד התנהלותו של הרב יוסף ואני מקווה שבגץ יקבל העתירה וכהונתו תסתיים. במקביל, נפנה ליחידה הממשלתית לתיאום המאבק בגזענות".

גם ח"כ יוליה מלינובסקי (ישראל ביתנו) הגיבה וכתבה:

"צפיתי בכתבה ששודרה בחדשות 12 על יורי שעובד כטבח ברשת "יוחננוף" ושעבודתו נפגעה בגלל משגיח כשרות שהחליט שהוא ספק יהודי על אף שליורי יש מסמכים שמוכיחים את יהדותו. הרדיפה הזו אחרי העולים מברה"מ לשעבר חייבת להפסק. לא הגיוני שכולנו, אזרחים ועסקים בני ערובה של הרבנות הראשית. חייבים לעשות לזה סטופ ולהחזיר את המוסד הזה לעם".

ח"כ מרב מיכאלי (עבודה-גשר-מרצ):

"‏שוב משגיח כשרות הורס חיי אדם ברגע אחד של "ספק ביהדותו". מה שאין ספק לגביו זה הצורך לבטל את הרבנות. גוף שמספסר ביהדות ובשירותי דת ומנצל לרעה את כוחו להתעלל בחלשות וחלשים. הצעת החוק הזאת שלי כבר מונחת, את הרבנות הראשית צריך לבטל. נקודה".

מרבנות רחובות נמסר בתגובה:

"מעולם לא מנענו מיורי לעבוד במטבח. מאחר שהתקבל מידע, שהיו בעיות כשרות בעבר עם יורי בסניף אחר של רשת יוחננוף, ביקשנו שיעבוד בסניף בפס הקר ולא בפס החם".